W ostatni weekend do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych filmów w polskich kinach dostała się tylko jedna nowość, ale za to znalazła się ona na pierwszym miejscu.

(Nie)znajomi, czyli rodzimy remake włoskiego filmu Perfetti sconoscuti obejrzało w weekend 110 tys. widzów, a łącznie z pokazami przedpremierowymi 132 tys.  Przy takim otwarciu film ten powinien teoretycznie zgromadzić w rozrachunku końcowym ok. 600 tys. widzów (biorąc pod uwagę dobre opinie zarówno widzów jak i krytyków). Mieliśmy ostatnio kilka filmów, które nie zachwycały otwarciem, a kończyły w okolicach miliona widzów. Przypomnijmy, że Green Book wystartował z poziomu 77 tys. widzów, a ostatecznie zgromadził 900 tys. osób. Jeśli chodzi o filmy polskie, to 7 uczuć zobaczyło w premierowy weekend 130 tys. widzów, a ogółem ponad 850 tys.  i chyba podobny wynik prognozowalibyśmy dla (Nie) znajomych. W przyszłym tygodniu spadek nie powinien być duży (może uda mu się utrzymać się nawet powyżej 100 tys.).

Na drugie miejsce spadła animacja Angry Birds Film 2, przekrywając z liderem zestawienia jedynie o 2,6 tys. widzów. Spadek wyniósł 35%, ale jeśli odliczymy pokazy przedpremierowe, które zostały wliczone do wyniku otwarcia, to ubytek widzów mógł wynosić ok. 20%. Pomogły zapewne trochę szkoły, ponieważ Dzień Chłopaka część szkół świętowała już w piątek. W przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre dni powszednie na filmach dla dzieci i młodzieży szkolnej, które były popularnym wyborem 30 września.

Polityka jest ponownie filmem z największym procentowym spadkiem w zestawieniu (50%). Perspektywa przekroczenia pułapu 2 mln sprzedanych biletów cały czas oddala się. Film Patryka Vegi może zakończyć przemarsz przez polskie kina z wynikiem w okolicach 1,960 mln.

Na Legiony chyba wreszcie ruszyły szkoły. Może nie jakimś wielkim szturmem, ale zapewne dobra frekwencja w piątek sprawiła, że spadek względem poprzedniego weekendu wyniósł niecałe 10%. Poza tym w dni powszednie miał on najwyższą widownię ze wszystkich filmów w TOP10.

Całkiem dobrze trzyma się Ad Astra. Film z Bradem Pittem stracił tylko 1/4 widowni względem otwarcia.

Druga część horroru To jest już tylko o włos od granicy pół miliona widzów. O ile w poprzednich tygodniach film ten znacznie tracił w każdy weekend względem części pierwszej, to tym razem różnica wyniosła już tylko 6 tys. widzów.

Rambo: Ostatnia krew stracił wielu widzów i bardzo mocno zbliżył się do niego startujący również tydzień temu Parasite. Koreański film miał najniższy spadek ze wszystkich filmów w TOP10 (4,4%).

Wciąż jest bardzo małe zainteresowanie Piłsudskim, ale szkoły poszły chyba w dni powszednie, ponieważ uzyskał on drugi najlepszy wynik od poniedziałku d czwartku. Po trzech tygodniach wyświetlania nie osiągnął on jednak jeszcze pułapu 200 tys. widzów.

Toy Story 4 brakuje już tylko 18 tys. widzów do miliona. Wynik tej animacji plasuje ją obecnie na 6. miejscu wśród produkcji studia Pixar i potrzeba jej już tylko 44 widzów do pokonania pierwszej części Iniemamocnych, natomiast 19 tys. brakuje do wyniku drugiej części Aut. Do trzeciego miejsca zajmowanego przez Ratatuj brakuje ponad 100 tys. widzów, więc na podium nie ma już szans.

Najpopularniejsze animacje studia Pixar w polskich kinach:

Gdzie jest Nemo? – 1 660 479 widzów

Iniemamocni 2 – 1 446 260

Ratatuj – 1 099 574

Auta 2 – 1 010 872

Iniemamocni – 981 820

Toy Story 4 – 981 776

W głowie się nie mieści – 960 386

Król Lew przekroczył wreszcie granicę 2,5 mln widzów (2,506 mln) i żeby znaleźć się w TOP 20 najpopularniejszych filmów w polskich kinach po roku 1989 brakuje tylko 12 tys. Obecnie miejsce 20. zajmuje Harry Potter i Kamień Filozoficzny.

W ten weekend do kina wybrało się ok. 60 tys. widzów mniej niż tydzień temu (527 tys.). Mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie lepiej, ponieważ startują dwie duże nowości: Joker i Był sobie pies 2

3 Comments on “„(Nie) znajomi” nowym liderem, minimalnie przed „Angry Birds 2”. Podsumowanie weekendu.”

  1. Poszłam, obejrzałam i świetne się bawiłam 😀 wreszcie polski film po którym nie żałuje sie wydanych pieniędzy na bilet 😀 Polecam bardzo dobrze zrobiony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.