Fakt, że większość chińskich kin nadal jest zamknięta sprawił, że kolejne zestawienie międzynarodowego box office’u wygląda niemal identycznie jak poprzednie. Czołówkę okupują dobrze znane tytuły, a jedynymi „nowościami” w dziesiątce są Jojo Rabbit i The Gentlemen.

Pierwsze miejsce podium trzeci już raz przypadło Bad Boys For Life. Film zarobił w trakcie weekendu $30,8 mln co przełożyło się na łączne wpływy w wysokości $142,7 mln ($290,7 mln wraz z Ameryką). Oba rezultaty (międzynarodowy i globalny) są najlepszymi w całej serii przygód Mike’a (Will Smith) i Marcusa (Martin Lawrence). Największy udział w biciu rekordów mają widzowie z: UK – 14,8 mln, Niemiec – $12,7 mln, Meksyku – $10,5 mln, Australii – $10 mln i Rosji – $9,1 mln. Jak będzie wyglądał końcowy wynik trzeciej części Bad Boys? $350-$370 mln wydaje się być w zasięgu. Dużo zależy od tego, jakim hitem będzie Birds of Prey, które wystartuje już za tydzień.

Świeży laureat siedmiu nagród BAFTA – 1917 – ponownie znalazł się na drugim miejscu zestawienia. Obraz notuje niskie spadki widowni (-27% w miniony weekend) i ma już na koncie $129,8 mln ($249 mln wraz z Ameryką). Jeśli film dołoży kilka Oscarów do swojego portfolio nagród (w tym dla najlepszego filmu), to możemy mieć do czynienia nawet z chwilowym wzrostem widowni weekend do weekendu. Ze swojej strony szczerze produkcję Sama Mendesa polecam, bo technicznie to jest film genialny i spełnia slogan reklamowy kin IMAX – „Watch a movie or be a part of one” (czy jakoś tak). Dodam, że trzy najlepsze rynki obecnie to: UK – $41,1 mln, Australia – $11,5 mln, Francja –10,4 mln.

Daleko za podium znalazły się dwa filmy nominowane do Oscara w sześciu kategoriach – Little Women i Jojo Rabbit. W przypadku obrazu Grety Gerwig możemy mówić o sporym sukcesie finansowym, gdyż kosztująca $40 mln produkcja ma już na koncie $162,9 mln (wraz z Ameryką). $64 mln pochodzi z rynków zagranicznych, wśród których prym wiodą – UK – $26 mln, Australia – $9,6 mln, Włochy – $6,1 mln, Francja – $5,1 mln i Hiszpania – $5 mln.
Druga ze wspomnianych produkcji – Jojo Rabbit uzbierał już $64 mln w globalnym box office, z czego $36,6 mln pochodzi spoza Ameryki, a czołowym rynkiem poza nią jest UK z przychodami równymi $8,8 mln. Biorąc pod uwagę $14 mln przeznaczone na budżet, tutaj także mamy do czynienia ze sporym finansowym sukcesem.


Źródło: ComScore, BoxOfficeMojo, Deadline.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.