Kolejny weekend nie przyniósł zmian w czołówce międzynarodowego box office’u. Brak większych premier sprawił, że podium okupują filmy wyświetlane już co najmniej od trzech tygodni. 

Na czele ponownie Star Wars: The Rise of Skywalker. Weekendowe wpływy spadły co prawda o 47%, ale kwota $50,5 mln pozwoliła zachować czołowe miejsce w stawce. Łącznie na koncie produkcji jest już $468 mln ($919 mln wraz z Ameryką). Miliard padnie zapewne w ciągu kilku/kilkunastu dni, ale wynik poprzedniej część – „The Last Jedi” ($712 mln / $1,332 mld) nie zostanie pokonany. Najlepsze rynki to: UK – $67,1 mln, Niemcy – $56,5 mln, Japonia – $48,6 mln, Francja – $45 mln, Australia – $27 mln. Na premierę czekają jeszcze widzowie w Wietnamie i Korei.

Kolejny weekend z niskim spadkiem frekwencji (-28%) zanotował film Jumanji: The Next Level. Na przygody The Rocka i spółki widzowie wydali w weekend $42,4 mln, co oznacza, że łączne wpływy to już $374 mln ($610,2 mln wraz z Ameryką). Prawie we wszystkich krajach film radzi sobie lepiej niż oryginał. Wyjątkiem są Chiny, gdzie wynik (zapewne już końcowy) – $41,2 mln – jest dwa razy mniejszy od rezultatu Welcome To The Jungle. Mimo mniejszego wyniku, to chińscy widzowie wydali na film najwięcej, zaraz zaraz za nimi są kinomani z: UK – $37,2 mln, Francji – $22,7 mln, Australii – $19,8 mln i Niemiec – $19,3 mln. 16 stycznia film wejdzie do kin w Brazylii. Końcowy wynik może wynieść ok. $530 mln na rynku zewnętrznym i $830 mln na całym świecie.

Frozen 2 stało się najbardziej kasową animacją wszech-czasów. Obecnie na koncie produkcji jest już $1,325 mld (poprzedni rekordzista – Frozen zarobił $1,274 mld). Amerykańskie portale oraz sam Disney „wrzucają” The Lion King ($1,65 mld) do kategorii „live-action”, stąd nie jest on brany pod uwagę w kategorii „animacja” jeśli chodzi o wyniki box office’u. Wracając do Frozen 2, film pobił rekord poprzednika zarówno w Ameryce, jak i na międzynarodowych rynkach ($875 mln vs. $873 mln). W miniony weekend film wystartował w Brazylii, Argentynie i Boliwii, wszędzie bijąc rekord otwarcia animacji Disneya. Dodatkowo wynik z Brazylii – $10,3 mln – jest siódmym najlepszym otwarciem w historii. Pięć najlepszych rynków to: Chiny – $118,8 mln, Japonia – $103,8 mln, Korea – $96,2 mln, UK – $65 mln, Niemcy – $55,1 mln. Po pierwszym weekendzie pytałem o miliard z samych rynków zagranicznych. Czas pokaże, czy uda mu się do niego dociągnąć.

Czwarte miejsce przypadło wyświetlanemu tylko we Włoszech – Tolo Tolo. Komedia w reżyserii Checco Zalone zarobiła przez weekend aż $21,5 mln, a w ciągu pierwszych pięciu dni film uzbierał już $31,2 mln.


Źródło: ComScore.com,BoxOfficeMojo.com, Deadline.com

2 Comments on “„Star Wars: The Rise Of Skywalker” po raz trzeci (i ostatni?) na czele światowego box office’u. „Frozen 2” bije rekord pierwszej części.”

  1. Do kogo napisać że te pismaki ostatnio nie potrafią zachować najprostszej składni i zatytułować dobrze artykulu. Rozumiem że clickbaity itp ale szanujcie choć trochę ludzi którzy to czytają 😉

    1. Sposoby są różne – można napisać komentarz pod newsem albo wiadomość prywatną na fanpage’u. Można też napisać maila na naszą skrzynkę: box-office@wp.pl

      Chętnie zapoznamy się z wszystkimi konkretnymi uwagami. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.