Wygląda na to, że horror ma swoje „Marvel/ James Wan Universe”. Kolejna część serii notuje nie tylko najlepsze otwarcie w USA, ale także najlepsze otwarcie na rynkach zagranicznych. 

Mimo, że piąty film z uniwersum „Obecności” – „The Nun” zbiera średnie recenzje, to widzowie z całego świata, chyba nie wczytali się w nie zbyt mocno, gdyż tłumie uderzyli do kin. Film zadebiutował na 60 rynkach, zarabiając $77,5 mln. Garść rekordów:

  • Najlepsze otwarcie dla horroru w 19 krajach – Indonezja ($7,7 mln), Brazylia ($6,8 mln), Hiszpania ($3,3 mln)
  • Najlepsze otwarcie dla franczyzy w 45 krajach – UK ($5,5 mln), Meksyk ($10,7 mln), Niemcy ($2,7 mln)
  • Najlepsze otwarcie roku dla studia Warner Bros w 26 krajach – Indie ($5,2 mln)

W najbliższy weekend „The Nun” zadebiutuje m.in. we Francji, Rosji i Korei.
Rekord serii wynosi $217 mln („Obecność 2”) – jak myślicie, czy „Zakonnica” zarobi więcej? Póki co wszystko na to wskazuje.

Zarabiając w trakcie weekendu $38,6 mln, „Mission Impossible: Fallout” stał się najbardziej dochodowym filmem z serii – $514,5 mln. $137,7 mln pochodzi z Chin (także najlepszy wynik serii), gdzie podczas drugiego weekendu film zarobił $32,4 mln. Poza Państwem Środka, najlepsze rynki to: Japonia ($40,1 mln), UK i Francja ($30,7 mln).

„The Meg” zadebiutował na ostatnim już rynku – w Japonii – zarabiając $3,3 mln. Obecnie na koncie filmu znajduje się $360,4 mln ($492 mln wraz z USA).

Źródło: ComScore.com, BoxOfficeMojo.com, Deadline.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.