Zgodnie z naszymi poniedziałkowymi wyliczeniami na podstawie przychodu podawanego przez zagraniczne serwisy, wynik Toy Story 4 zmieścił się w widełkach 170-175 tys. widzów. Więcej na temat wyników poprzednich części tej animacji oraz innych produkcji Pixara możecie przeczytać w poniedziałkowym tekście.

Otwarcie może nie zachwyca, ale ogólnie w te wakacje wyniki z premierowych weekendów nie są rewelacyjne (poza tym Króla Lwa), a filmy mocno nadrabiają w dni powszednie. Już po następnym weekendzie łączna liczba widzów czwartej części Toy Story powinna zbliżyć się do pół miliona.

Start Toy Story 4 spowodował bardzo duże spadki widowni pozostałych animacji. Po trzech tygodniach panowania Król Lew został zmieniony na prowadzeniu, ale za to przekroczył już granicę 2 mln widzów – jako drugi film w tym roku. Różnica pomiędzy jego łącznym wynikiem, a Miszmasz czyli Kogel-Mogel 3 nie zmieniła się od zeszłego tygodnia i wynosi ok.90 tys. widzów na korzyść tego drugiego. W przypadku polskiej komedii był to tydzień z Walentynkami, co pozwoliło zanotować jej wtedy bardzo dobry wynik weekendowy (121 tys.). W kolejny weekend odnotowała ona jednak duży spadek (do 44 tys. widzów). Wygląda na to, że za tydzień Król Lew zbliży się do jego wyniku już dosyć wyraźnie.

Bardzo duży spadek i słaby wynik z dni powszednich w porównaniu do premierowego weekendu zanotował film Hobbs i Shaw. Na ten moment liczba widzów jest o 17 tys. mniejsza od tej, jaką po drugim weekendzie miała szósta część Szybkich i wściekłych. Tamten film ostatecznie zakończył z liczbą 478 tys. widzów, z tym że w trzeci weekend zanotował ogromny spadek (z 83 tys. do 25 tys.). Wydaje się, że spin-off nie będzie zaliczy tak drastycznego spadku i ostatecznie zakończy pobyt w polskich kinach z widownią powyżej pół miliona.

Druga z nowości, nieco lżejszy horror skierowany do młodzieżowego widza Upiorne opowieści po zmroku zajął miejsce czwarte, gromadząc ponad 35 tys. widzów. To trochę nawet powyżej oczekiwań – w naszej zabawie w typowanie większość osób prognozowała ok. 25 tys.

Jest już raczej pewne, że W deszczowy dzień w Nowym Jorku przekroczy pułap 200 tys. widzów. Wśród dziesięciu ostatnich filmów Allena w polskich kinach nie udało się to tylko jego poprzedniemu filmowi, Na karuzeli życia (110 tys.), a minimalnie powyżej tej granicy zakończyły Nieracjonalny mężczyzna (207 tys.) oraz Poznasz przystojnego bruneta (205 tys.).

Zgodnie z przewidywaniami, przez premierę Toy Story 4, animacja Sekretne życie zwierzaków domowych 2 zanotowała w miniony weekend znaczący spadek.  W tym momencie tylko 47 tys. widzów brakuje temu filmowi  do pobicia wyniku części pierwszej. Wygląda na to, że uda się go minimalnie przekroczyć.

Największy spadek spośród filmów w TOP 10 miała animacja Wilk w owczej skórze 2. Film ten zanotował bardzo dobry wynik w dni powszednie – ok. 60 % lepszy niż w premierowy weekend, a raczej nie uda się ostatecznie pokonać granicy 100 tys. widzów – poprzednia część miała 122 tys.

Film z pierwszej dziesiątki obejrzało łącznie 456 tys., natomiast w dni powszednie osiem filmów zobaczyło 483 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.