Podczas długiego, świątecznego weekendu w polskich kinach mogło zostać sprzedanych ok. 775 tys. biletów. To wynik zbliżony do tego sprzed dwóch tygodni, gdy widzowie obchodzili przed dużymi ekranami Święto Kina oraz Halloween. Ponad 2/3 całkowitej widowni – czyli ok. 525 tys. widzów – obejrzało dwa najpopularniejsze obecnie filmy: Listy do M. 5 oraz Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu.

Numerem jeden pozostała piąta część przebojowej serii, której widownia wzorsła o 8% względem otwarcia przed tygodniem, co oznacza 311 828 widzów. Stało się więc tak, jak pisaliśmy tydzień temu. Po pierwszych dziesięciu dniach na koncie Listów do M. 5 znajduje się 731 855 sprzedanych biletów. To już trzeci najlepszy wynik osiągnięty w tym roku przed polski film. Wygląda na to, że tytuł ten szybuje w kierunku co najmniej 1,5 mln widzów oraz stanie się pierwszym – i być może jedynym – polskim „milionerem” 2022 roku. Jakieś szanse na milion ma jeszcze Johnny, którego podczas ósmego weekendu wyświetlania zobaczyło 23 843 widzów, a w sumie bilety zakupiło już 888 456 osób.

TOP10 polskie filmy 2022.

Na drugim miejscu wylądowała Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu. Najnowszy film Marvela zgromadził podczas premierowego weekendu nieco ponad 213 tys. widzów. Wraz z pokazami przedpremierowymi sprzedano niemalże 242 tys. biletów.

Trzydniowy wynik to:

  • siódme najlepsze otwarcie w tym roku (pomijając filmy UIP),
  • dziewiąte najlepsze otwarcie dla filmu MCU,
  • jedenaste najlepsze otwarcie dla filmu superhero na podstawie komiksu (przegrał o nieco ponad 600 widzów z Avengers: Czas Ultrona / 213 938 widzów);

Wakanda w moim sercu zajęła szóste miejsce pośród filmów, które po 1989 zgromadziły w weekend otwarcia najwyższą widownię na drugim miejscu weekendowego zestawienia (podziękowania dla naszego czytelnika Piotra za tę informację :)). Warto zaznaczyć, że pierwsza Czarna Pantera także nie wystartowała z pierwszej pozycji – w lutym 2018 roku film zgromadził 133 471 od piątku do niedzieli (i 190 367 widzów od premierowej środy). Liderem podczas tamtego weekendu było po raz drugi Nowe oblicze Greya (235 360 widzów / 1 068 816 widzów od premiery).

Z innych ciekawostek:

  • wzrost widowni odnotowała także inna nowość poprzedniego weekendu, Nel i tajemnica Kurokota. Francuską animację zobaczyło tym razem 66 042 widzów (32%), a w sumie 137 661;
  • małym rozczarowaniem jest otwarcie filmu o kardynale Wyszyńskim. Proroka zobaczyło na 193 kopiach 21 104 osób. Tytuł ten powinien być jednak długodystancowcem oraz popularnym filmowym wyborem grup parafialnych i szkolnych w następnych tygodniach.
  • Black Adam przekroczył pułap 400 tys. i w tej chwili powinien mieć już na swoim koncie więcej widzów niż Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (414 544 widzów) i być trzecim największym przebojem DCEU w polskich kinach;
  • Jeszcze przed weekendem Ania przekroczyła pułap 600 tys. sprzedanych biletów;
  • Nowością w oficjalnym TOP10 był duńsko-holenderski thriller Goście, którego od piątku do niedzieli na 51 kopiach zobaczyło 6 924 widzów. Z pokazami przedpremierowymi na koncie tego filmu ma się jednak znajdować aż 53 330 sprzedanych biletów (błąd?);

One Comment on “„Listy do M. 5” oraz „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” gromadzą w sumie ponad pół miliona widzów – podsumowanie weekendu”

  1. Jak mam zobaczyć Proroka, skoro na Mokotowie nie grają?? Jeden lub dwa seanse dziennie i musze jeszcze zaiwaniać do Arkadii lub na Pragę. „Gości” też jeszcze nie zobaczyłem, bo mają słabe godziny wyświetlania, jeśli pracuje się też na 2 zmiany. Ciężkie jest życie kinomaniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.