W tym tygodniu mamy aż cztery nowości w szerokiej dystrybucji, ale na pozycji pierwszej pozostanie film 25 lat niewinności. Deszczowa pogoda powinna zapewnić wysoką frekwencję w kinach.

W premierowy weekend 25 lat niewinności miał wynik gorszy o ponad 50 tys. niż Pętla. Jednak podczas drugiego weekendu prawdopodobnie osiągnie on lepszy wynik niż film Vegi (prawie 94 tys.).  Przewidujemy, że Sprawa Tomka Komendy może przekroczyć ponownie granicę 100 tys. widzów. Na niektórych seansach zabrakło wolnych miejsc.

Drugie miejsce powinna utrzymać Mulan, notując widownię zbliżoną do zeszłotygodniowej (ok. 50 tys.). Filmy familijne najbardziej zyskują przy deszczowej pogodzie.

Najwyżej spośród nowości znajdzie się katastroficzny Greenland, który powinno zobaczyć ok. 40 tys. widzów. Poprzedni film katastroficzny z Gerardem Butlerem w roli głównej, jaki gościł na naszych ekranach – czyli Geostorm – zgromadził w premierowy weekend 54 tys. widzów. Potem notował bardzo duże spadki i łącznie zobaczyło go 159 tys. widzów. Znacznie gorzej wypadł ostatni film z tym aktorem Świat w ogniu (19 tys. widzów w pierwszy weekend).

Pętla Patryka Vegi znajdzie się prawdopodobnie tuż za podium (ok. 37 tys. widzów), ale łączna widownia tego filmu przekroczy już prawdopodobnie pół miliona i będzie to pierwsza produkcja, której udała się ta sztuka po ponownym otwarciu kin. Z kolei druga część sagi After w premierowy weekend miała widownię o połowę mniejszą niż „jedynka”, ale w trzeci weekend oba filmy powinny mieć bardzo zbliżony wynik (ok. 26 tys.).

Tymczasem polski film familijny Tarapaty 2 nie powtórzy naszym zdaniem sukcesu pierwowzoru. Może on nie przekroczyć w premierowy weekend granicy 10 tys., co oznaczałoby ponad trzy razy mniej niż w przypadku poprzednika (32 tys.). Ogółem część pierwszą zobaczyło 318 tys. widzów, ale wynik ten został osiągnięty głównie dzięki grupowym seansom dla szkół, ponieważ premiera wypadła tak jak i teraz w okolicach Dnia chłopaka.  Dzięki temu w trzeci weekend osiągnął on lepszy wynik niż podczas otwarcia (43 tys.). W tym roku nie ma na to szans ponieważ niewiele szkół planuje wycieczki do kin.

Na dwóch kolejnych miejscach powinny znaleźć się animacje Scooby-Doo i O czym marzą zwierzęta z wynikami zbliżonymi do tych, jakie miały w poprzednim tygodniu. Może miałyby szanse na lepsze rezultaty, ale na przeszkodzie stoi mała liczba seansów (Scooby jest już na ekranach od 10 tygodni).

Prognozujemy, że o miejsce dziesiąte będą walczyć dwie nowości – drugi w karierze film Piotra Domalewskiego, Jak najdalej stąd, oraz dokument Wojtyła. Śledztwo.  Stawiamy, że lepszy okaże się ten pierwszy, ale obie produkcje osiągną bardzo rozczarowujące wyniki. Debiut Domalewskiego Cicha noc obejrzało w premierowy weekend prawie 60 tys. widzów, a ogółem 373 tys. Natomiast dokument o Karolu Wojtyle Świadectwo zgromadził ponad milionową widownię.

Ogółem kina powinno odwiedzić ponad 300 tys. widzów – byłby to najlepszy wynik pod ponownym otwarciu kin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.