W środę film wystartował na czterech rynkach, gdzie zarobił $5,4 mln. W czwartek był on wyświetlany już w sumie na 47 rynkach. Przychody wyniosły $19,2 mln.

To oznacza, że po dwóch dniach wyświetlania na rynku zewnętrznym na koncie Jokera znajduje się niemalże $25 mln. Najwyższe zarobki odnotowano do tej pory w Korei Południowej – $6,6 mln po dwóch dniach. $2,25 mln zarobione tam w środę oznaczają czwarty najlepszy w historii wynik z pierwszego dnia dla filmu Warner Bros. W czwartek – święto państwowe – przychody wyniosły ponad $4,3 mln. Tymczasem w Indiach w ciągu dwóch dni Joker zarobił $1,5 mln, a w Indonezji $1,6 mln.

Przedwczoraj film trafił m.in. do kin w Rosji, gdzie przychody wyniosły $1,8 mln (1 907 ekranów). To drugi najlepszy wynik z pierwszego dnia otwarcia produkcji Warner Bros. na tamtejszym rynku w tym roku. Lepiej spisało się tylko It: Chapter Two. Z kolei w Australii Joker zarobił pierwszego dnia $1,5 mln na 556 ekranach. Poza tym dobre wyniki odnotowano także we Włoszech ($1,2 mln) i Brazylii ($1,5 mln wraz z pokazami przedpremierowymi).

Joker trafił wczoraj do kolejnych 26 krajów, m.in. Wielkiej Brytanii, Japonii, Hiszpanii i Meksyku. Deadline Hollywood szacuje obecnie, że po pierwszym weekendzie wyświetlania na koncie tej produkcji może znaleźć się nawet $90-$100 mln, i to tylko rynku zewnętrznego. Pierwotne prognozy zakładały otwarcie na poziomie $75 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.