W ciągu pierwszych ośmiu godzin wyświetlania w amerykańskich kinach (pokazy zaczęły się o 16:00) Joker zarobił bardzo mocne $13,3 mln.

Tymczasem wczesne szacunki wskazywały na $10-12 mln. Jednak już wynik powyżej $10 mln zarobionych przed rokiem w czwartkowy wieczór przez Venoma (seanse od godz. 17:00) oznaczałby nowy październikowy rekord. Choć Jokerowi nie udało się ustanowić najlepszego wyniku z pokazów przedpremierowych dla filmu z kategorią wiekową R (Deadpool 2 / $18,6 mln), to zaliczył lepsze rezultaty od takich przebojów jak Deadpool ($12,7 mln), It: Chapter Two ($10,5 mln), inny film Todda Phillipsa – The Hangover Part II – ($10,4 mln) czy Logan ($9,5 mln).

Wydaje się zatem, że Joker ma nadal szanse na przekroczenie podczas premierowego weekendu pułap $100 mln, nawet jeżeli ostateczne prognozy analityków rynku wskazywały na otwarcie poniżej tej granicy. Pierwsze szacunki dotyczące wyniku z piątku i dla całego weekendu, które pojawią się  w nocy, pokażą, czy mamy do czynienia z frontloaderem (jeżeli chodzi o przychody z pierwszych dni wyświetlania). Joker będzie wyświetlanych w rekordowych dla października 4 374 kinach na terenie USA i Kanady.

Update:

Wstępne szacunki wskazują na $39 mln w piątek (rekordowe piątkowe przychody w październiku) i $92 mln podczas całego weekendu (rekordowe trzydniowe otwarcie w październiku i czwarte najlepsze otwarcie wszech czasów dla filmu z kategorią wiekową „R”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.