Miniony weekend stał pod znakiem hollywoodzkich produkcji, które zajęły czołowe miejsca w zestawieniu międzynarodowego box office’u. Największymi wpływami może pochwalić się film Jamesa Graya, Ad Astra

Obraz z Bradem Pittem w roli głównej wystartował w 44 krajach, gdzie zarobił $26 mln. Jak podaje Deadline Hollywood, jest to wynik o 49% lepszy od rezultatu First Man (łącznie $60 mln) i o 23% lepszy od wyniku Arrival (łącznie $102 mln). Produkcja cieszyła się największym zainteresowaniem widzów w Korei oraz UK – po $2,8 mln, Francji – $2,7 mln, Australii i Japonii – po $2 mln. Za tydzień film trafi do kin m.in. we Włoszech i Rosji. Póki co nie jest znana data premiery w Chinach. Ostateczne zarobki poza Ameryką powinny zbliżyć się do wyniku wspomnianego Arrival.

Dzięki $21,3 mln zarobionym w weekend, It: Chapter Two pokonało granicę $200 mln wpływów z rynków zagranicznych. Obecnie na koncie filmu znajduje się kwota $205,9 mln, a największy udział w tych wpływach mają widzowie z: UK – $19,8 mln, Meksyku – $19,6 mln, Rosji – $16,1 mln, Niemiec – $15,5 mln i Brazylii – $10,1 mln. W listopadzie obraz zadebiutuje w Japonii (pierwsza część zarobiła tam $19,3 mln).

Lider amerykańskiego box office’u – Downton Abbey – z kwotą $10 mln znalazł się na trzecim miejscu box office’u międzynarodowego. W miniony weekend film zadebiutował w Niemczech z kwotą $1,3 mln. Łącznie produkcja zarobiła już $30,8 mln, z czego ponad połowa – $15,6 mln – pochodzi z UK.

Podobnie jak druga część It,tak i Once Upon a Time in Hollywood przekroczył granicę $200 mln wpływów z rynków zagranicznychFilm wystartował w miniony weekend we Włoszech – wpływy wyniosły $5,4 mln, co jest najlepszym wynikiem otwarcia filmu Tarantino. Łącznie na koncie produkcji Sony znajduje się w tej chwili $206,4 mln – drugi najlepszy wynik reżysera po Django. W środę obraz pojawi się w Korei.

Pierwszą piątkę zamyka piąty już film z serii Rambo: Last Blood. Film wystartował w 33 krajach i jak podaje ComScore, przychody z tych rynków wyniosły $9,1 mln.


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.