Na tydzień przed premierą „Captain Marvel” do chińskich kin zostały wprowadzone dwie duże amerykańskie produkcje. Tymczasem „Alita: Battle Angel” zalicza spory spadek wpływów, który może oznaczać, że w rozrachunku końcowym tylko podwoi wynik z weekendu otwarcia.

Wpływy filmu Roberta Rodrigueza wyniosły wczoraj $5,7 mln, co według szacunków analityków chińskiego rynku oznacza, że drugi weekend zakończy z przychodem na poziomie $24 mln. Spadek wpływów względem premierowego weekendu ($63,8 mln) wyniósłby zatem ok. 62%, a po 10 dniach wyświetlania na koncie hollywoodzkiego widowiska znajdowałoby się ok. $113 mln. To oznaczałoby z kolei, że ekranizację mangi stać na rezultat końcowy w okolicach $130 mln. Porównywany do niego zeszłoroczny „Ready Player One„, mimo podobnego wyniku otwarcia, zarobił ostatecznie aż $218,5 mln.

Wczoraj do chińskich kin weszły dwie nowości. Jedną z nich jest „How to Train Your Dragon 3: The Hidden World„, które zarobiło pierwszego dnia wyświetlania $8,1 mln, choć inne źródła mówią o $8,7 mln. W każdym razie wygląda na to, że weekendowy przychód animacji DreamWorks przekroczy $30 mln, co będzie oznaczało lepszy wynik otwarcia niż w przypadku poprzednika. Ten w 2014 roku wystartował na poziomie $26,3 mln, a w sumie zarobił $65,1 mln. Taki wynik końcowy jest zapewne w zasięgu części trzeciej, jako że ta zbiera dobre oceny widzów.

Jeszcze lepsze noty otrzymuje „Green Book„. Ocena zwycięzcy Oscara za najlepszy film 2018 roku na stronie Maoyan, największym portalu sprzedaży biletów online w Chinach, wynosi 9,6/10, co jest najwyższą oceną dla hollywoodzkiego filmu w historii. Jeszcze tylko dwie inne produkcje otrzymały tak wysoką ocenę: „Furious 7” oraz „Coco„. Nieco niższą ocenę otrzymał „Aquaman” (9,4/10). Wszystkie trzy produkcje były ogromnymi przebojami w chińskich kinach. I choć pierwsze wyniki „Green Book” są póki co poza zasięgiem trzech wcześniej wspomnianych filmów, nie wiadomo na ten moment, jak nowość będzie sprzedawała się w kolejnych dniach i tygodniach. Wczoraj wpływy wyniosły ok. $3,8 mln, co powinno pozwolić jej przekroczyć pułap $10 mln podczas całego pierwszego weekendu wyświetlania.

Na tydzień przed premierą „Captain Marvel” pojawiły się pierwsze prognozy dotyczące wyniku najnowszego filmu MCU na chińskim rynku. Te mówią o otwarciu na poziomie $75-85 mln. Jednak patrząc na przedsprzedaż, film z Brie Larson spisuje się podobnie jak „Captain America: Civil War„, który zarobił na starcie $96,7 mln. Można więc spodziewać się lepszego otwarcia od tego prognozowanego.

Źródła: Gavin Feng, Chinese Box Office

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.