Kilka dni temu pojawiła się prognoza Exhibitor Relations, która mówiła o otwarciu na poziomie $282 mln. Tymczasem wczoraj swoje trzy grosze dodało Box Office Pro.

Portal podał swoją pierwszą długoterminową prognozę dla „Avengers: Endgame” na niespełna dwa miesiące przed premierą. I choć nie jest ona aż tak wysoka jak w przypadku szacunku Exhibitor Relations, to także zakłada nowy rekord otwarcia: $265 mln. Dla przypomnienia, do tej pory najwyższy wynik podczas premierowego weekendu odnotowało „Avengers: Infinity War„, które w ostatni weekend kwietnia 2018 roku zarobiło $257,7 mln.

Tak wysoka prognoza nie jest zaskoczeniem. Widownia, ze względu na końcówkę „Infinity War„, będzie zapewne chciała zobaczyć „Endgame” jak najszybciej to się da, żeby dowiedzieć się, co stanie się w rozrachunku końcowym z wszystkimi bohaterami, którzy przez ponad 10 lat budowali Marvel Cinematic Universe. Wyższy niż w przypadku poprzednika wynik otwarcia nie musi jednak oznaczać wyższego rezultatu końcowego. Zbliżający się film powinien być jeszcze większym frontloaderem niż „Avengers: Infinity War„. O tym, co zdaniem analityków Box Office Pro poza tym przemawia za rekordowym otwarciem „Avengers: Endgame„, możecie przeczytać właśnie na ich portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.