„Aquaman” zadebiutował na 42 rynkach i wraz ze świetnym wynikiem z Chin ma już na koncie $261 mln. „Mortal Engines”, wyświetlany już w 55 krajach, nie nadrobi kiepskich wyników z amerykańskiego rynku.

Najnowszy film z logo DCEU, okazał się olbrzymim hitem w Chinach. Podczas drugiego weekendu wpływy spadły zaledwie o 42% i wyniosły $54,2 mln. Łączny wynik w Państwie Środka to już świetne $189 mln (drugi najlepszy wynik studia WB – $218 mln zrobił „Ready Player One” i kwestią kilku dni jest zamiana na pozycji lidera).
Film zaczął też w innych krajach: Meksyk – $7,9 mln (wynik podobny do „Wonder Woman”), Brazylia – $7,7 mln (18% lepiej niż „WW”), Rosja $7,4 mln (dwa razy lepszy wynik niż „WW”), UK $6,5 mln. Za tydzień, wraz z premierą w Ameryce, obraz zadebiutuje we Francji, w Korei, Niemczech i Hiszpanii. Czy będzie to pierwszy film z DCEU, któremu uda się zarobić ponad miliard dolarów? Dzięki Chinom wydaje się, że będzie miał najlepszy wynik poza USA (do tej pory „Barman V Superman: Dawn of Justice” $543 mln).

Jeśli chodzi o wyniki w Chinach, to na drugim biegunie znalazł się „The Grinch”, który w trakcie premierowego weekendu zarobił tam zaledwie $2,9 mln. W innych krajach, animacja notuje niewielkie spadki, a najlepsze rynki w tej chwili to UK ($27,6 mln), Meksyk ($10,4 mln), Niemcy ($10,3 mln) oraz Francja ($8,1 mln).

Wraz z premierą w amerykańskich kinach, w 44 krajach zadebiutowała animacja „Spider-Man: Into The Spider-Verse”. Weekendowe przychody wyniosły $21 mln, z czego $3,3 mln pochodzi z debiutu w Korei Południowej, a $2.9 mln z UK. Film zbiera bardzo dobre recenzje, co może przełożyć się na „długie nogi” jeśli chodzi o wynik w box office. Czy animacja nawiąże jednak do $400-500 mln „uzbieranych” przez aktorskie wersje przygód „Człowieka Pająka”?

Fenomenem w Korei Południowej jest „Bohemian Rhapsody” – tym razem (a jest to już jego siódmy weekend wyświetlania) film znalazł się znów na pierwszym miejscu tamtejszego box office’u, notując spadek o zaledwie 10% względem poprzedniego weekendu. Łączny wynik w Korei to już $61,1 mln (najlepszy wynik tej produkcji odnotowany poza Ameryką Północną). We Włoszech historia grupy Queen jest drugim najpopularniejszym filmem 2018 roku z wynikiem $17,4 mln, w Japonii przychody wynoszą już $47,3 mln (weekendowy spadek 18%), w Australii na koncie obrazu jest $26,8 mln (weekendowy spadek wyniósł tylko 17%).

Wydaje się, że „Mortal Engines” nie nadrobi „klapy” na amerykańskim rynku wynikami z pozostałych krajów. Produkcja Petera Jacksona, wyświetlana obecnie w 55 krajach, zarobiła w trakcie weekendu $11,5 mln. We Francji obraz zadebiutował na trzecim miejscu z wynikiem $1,6 mln, w UK na piątym –  $1,6 mln. Najlepszym rynkiem jest Rosja, gdzie przychody po dwóch weekendach wynoszą $6 mln.


Źródło: ComScore.com, BoxOfficeMojo.com, Deadline.com

One Comment on “Aquaman idzie (płynie) po miliard?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.