Wszyscy dzisiaj żyją pojawieniem się zwiastuna „Avengers: Endgame”, tymczasem Chińczycy mogą już od dziś oglądać widowisko DC „Aquaman”.

Wygląda na to, że film z Jasonem Momoa przypadł im do gustu. Po pokazach, które w czwartek wyniosły $1,3 mln w piątek „Aquaman” wypracował nadspodziewanie dobry rezultat. Zarobił aż $24,8 mln. Jest to o 45% lepszy rezultat od „Justice League” i o aż 95% lepszy od „Wonder Woman”. Ich wyniki weekendowe wyniosły kolejno $55 mln i $37,7 mln.  Zarobki filmu Jamesa Wana w niedzielę mogą się zakończyć na poziomie $65-80 mln. Byłoby to mniej więcej na poziomie „Ant-Man And The Wasp”, które po trochę słabszym piątku na poziomie $22,6 mln zarobiło $68 mln. Jednak film Disneya nie miał najlepszych opinii. Po tym otwarciu zarobił jeszcze tylko $43 mln w chińskich kinach. „Aquaman’ z kolei ma bardzo dobre wczesne opinie.

Na przeciwległym biegunie jest „Venom”, który po starcie w wysokości $107,7 mln ma na koncie do czwartku $269,2 mln i jest drugim zagranicznym filmem jeśli chodzi o zarobki w Chinach w tym roku. Przed nim tylko „Avengers: Infinity War” – $359,5 mln. Czyim tropem podąży „Aquaman”?

Źródło: entgroup, chinese box office

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.