Pojawiły się pierwsze szacunki dotyczące wyniku Avengers: Endgame podczas drugiego weekendu wyświetlania w amerykańskich kinach.

I choć są one bardzo dobre, to jednak wskazują na to, że może nie udać się pobić rekordowego rezultatu Star Wars: The Force Awakens, które podczas swojego drugiego weekendu w kinach za oceanem zarobiło $149,2 mln.

Według najnowszych szacunków Avengers: Endgame zarobiło wczoraj $40,8 mln, co zdaniem Deadline Hollywood może przełożyć się na $146,9 mln podczas całego weekendu. Wynik może okazać się nieco wyższy, choć nadal niższy od obecnego rekordu, jeżeli najnowszy film MCU – zakładając, że szacowany obecnie piątkowy rezultat okaże się rzeczywistym – zaliczy dokładnie taki sam wzrost przychodów w sobotę i spadek w niedzielę jak Avengers: Infinity War. Wtedy Endgame będzie mogło liczyć bowiem na $148,8 mln.

Mimo wszystko już po 10 dniach zostanie przekroczony pułap $600 mln. Rekord szybkości pod tym względem należy także do Epizodu VII i wynosi 12 dni. Poza tym pod koniec weekendu może okazać się, że Avengers: Endgame przebiło już końcowy wynik pierwszych Avengers ($623,4 mln).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.