W ten weekend w Chinach ma premierę ocenzurowana wersja Bohemian Rhapsody. Pierwszy dzień w regularnej dystrybucji nie nastraja optymistycznie, ponieważ film zajął dopiero czwarte miejsce i udało mu się zarobić tylko $1,5 mln, a łącznie z pokazami przedpremierowymi ma na koncie $2 mln. Małym pocieszeniem jest to, że miał dziś najwyższy średni przychód na seans. Wynik ten nie wskazuje, żeby miał zarobić $120 mln, które brakują do miliarda na świecie. Z drugiej strony w Japonii film zaczął od $4,3 mln w premierowy weekend, a doszedł do $112 mln.

Drugi z debiutujących w ten weekend amerykańskich filmów The Lego Movie 2 wypadł jeszcze gorzej, zarabiając tylko $0,36 mln przy najniższej średniej na seans.

Pierwsze miejsce zajął z przychodem w wysokości $8 mln zwycięzca z ubiegłego tygodnia, wyprodukowany na Tajwanie More Than Blue. Ma on już na koncie $101,3 mln i jest ósmym w tym roku filmem w chińskich kinach, który przekroczył granicę $100 mln (w Ameryce mamy dopiero pięć takich produkcji).

Podsumowanie weekendu w chińskich kinach przedstawimy w niedzielę wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.