Wczoraj pisaliśmy o tym, że przedsprzedaż Us jest tak dobra, że nie można wykluczać nawet otwarcia powyżej $100 mln. I choć przychody z wczorajszych pokazów przedpremierowych nie gwarantują nadal przekroczenia tego pułapu podczas premierowego weekendu, to potwierdzają ogromne zainteresowanie najnowszym filmem Jordana Peele’a.

Us zarobiło wczoraj $7,4 mln. Jest to najlepszy wynik osiągnięty podczas wieczornych pokazów czwartkowych przez całkowicie oryginalną produkcję. Do tej pory rekord ten należał do The Secret Life of Pets (także Universal) i wynosił $5,3 mln. Jeżeli chodzi o filmy grozy z kategorią wiekową to jest to – jak podaje Forbes – trzeci najlepszy wynik w historii, po Paranormal Activity 3, Halloween oraz It.

Wynik najnowszego filmu Jordana Peele’a zbliżony jest do tego, który kilka miesięcy temu w czwartkowy wieczór zanotowało wspomniane wcześniej Halloween $7,7 mln. Podczas całego premierowego weekendu kwota ta została ostatecznie zdziesięciokrotniona. W przeciwieństwie do tamtej produkcji Us jest całkowicie oryginalnym, niebędącym częścią żadnej znanej serii ani adaptacją żadnego popularnego materiału źródłowego (powieści) filmem. Z tego względu – przynajmniej teoretycznie – powinien być on mniejszym frontloaderem niż wymienione wyżej filmy grozy.

Nie należy się jednak spodziewać takich długich nóg w pierwszych dniach, jakie osiągnął poprzedni film Jordana Peele’a, Get Out. Podczas czwartkowych pokazów przedpremierowe zarobił on bowiem $1,8 mln, a cały premierowy weekend zakończył z przychodem rzędu $33,4 mln. Współczynnik 18,6 dawałby Us rezultat z pierwszego weekendu na poziomie $138 mln, a tym samym najlepsze otwarcie wszech czasów dla filmu z kategorią wiekową R.  My nadal obstajemy przy naszej wczorajszej prognozie: $86 mln. Jednocześnie należy zaznaczyć, że nawet otwarcie na poziomie $60 mln byłoby nadal świetnym wynikiem.

Więcej informacji już jutro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.