Wyniki piątkowe

W piątek pierwsze miejsce zajęła premiera, która jest wyświetlana już od środy. Jest nią „Crazy Rich Asians”. Film w dużej mierze stworzony przez „zachodnich” Azjatów i dla nich przeznaczony. Wczoraj zarobił $7,26M, a od środy ma już na koncie $16,03M. Ma dobry „A” Cinemascore od widowni i nieduży budżet rzędu $30M. Tyle też prognozuje się, że zarobi do niedzieli, więc dla Warner Bros powinien to być dochodowy projekt.

Nowy film duetu Peter Berg (reżyser) i Mark Whalberg „Mile 22”, którzy stworzyli wcześniej takie filmy jak „Lone Survivor”, „Deepwater Horizon” czy „Patriots Day”, zarobił w piątek $5,26M. Tytuł ten rzekomo miał zapoczątkować nową franczyzę, ale ze słabymi recenzjami, oceną od widzów „B-” i prognozowanym startem na poziomie około $14,5M, marne są szanse na powstanie kolejnych części.

Ostatnia nowość „Alpha” zarabia trochę większe pieniądze niż w prognozach, według których weekend miał zakończyć się na $5M. Jednak po piątku na poziomie $3,36M może zebrać nawet dwa razy tyle. Ocena od widzów to „B+”, ale przy budżecie $50M ciężko będzie o zwrot inwestycji.

Dobrze nadal się sprzedaje zeszłotygodniowy lider „The Meg”. W piątek doszło mu $5,8M, a weekend powinien się zakończyć na $20-21M. W zależności od postawy „Crazy Rich Asians”, może zająć ponownie pierwsze miejsce.

Jutro szczegółowe podsumowanie weekendowego box office’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.