Kolejny (już dwudziesty pierwszy) film ze stajni MCU potwierdza siłę tej marki – w niedzielę na koncie filmu poza Ameryką są już $302 mln. „Green Book” nadal korzysta z wyników oscarowej nocy, zajmując drugie miejsce w zestawieniu.

„Captain Marvel” zadebiutował w 54 krajach, gdzie wraz z pokazami przedpremierowymi wpływy wyniosły $302 mln, co jest piątym najlepszym otwarciem w historii (tradycyjnie możecie wpisać w komentarzach pierwszą czwórkę), najlepszym wynikiem marca i drugim najlepszym wynikiem ekranizacji komiksu. Największy wkład w łączny wynik mają widzowie z:
Chin – $89,9 mln, najlepszy wynik MCU dla filmu z pojedynczym bohaterem; „Black Panther” zarobił w premierowy weekend $65 mln, a końcowy wynik wyniósł $105 mln; „Captain Marvel” powinna dobić do ponad $150 mln,
Korei Płd. – $24,1 mln; szósty wynik na liście wszech czasów dla hollywoodzkiego filmu; najlepszy wyniki MCU dla filmu z pojedynczym bohaterem; najlepsze otwarcie marca,
UK – $16,8 mln; najlepszy wynik MCU dla filmu z pojedynczym bohaterem, trzeci najlepszy wynik w marcu,
Brazylii – $13,4 mln; drugie najlepsze otwarcie w historii, najlepsze w marcu,
Meksyku – $12,8 mln; piąte najlepsze otwarcie w historii.

Mając na uwadze, że powyższe wyniki są lepsze, od wyników wspominanego „Black Panther” (który w końcowym rozrachunku zarobił $1.34 mld, z czego $646 mln pochodziło z rynków zagranicznych), „Captain Marvel” wydaje się pewnym kandydatem do dołączenia do klub miliarderów, gdzie jest już sześć filmów Marvela. Myślę, że końcowy wynik poza USA wyniesie około $700 – $750 mln (przez wzgląd na Dzień Kobiet poprzedzający premierowy weekend, zakładam, że film będzie większym frontloaderem niż „Black Panther”).

„Green Book” nadal notuje świetne wyniki w Chinach, gdzie po dwóch weekendach wpływy wynoszą już $44,2 mln (w trakcie drugiego weekendu chińscy widzowie wydali na niego $15,4 mln). W sumie, wyświetlany w 66 krajach film zarobił ciągu trzech dni $28,3 mln (w większości z nich notując niewielkie spadki względem poprzedniego weekendu), a łączny wyniki to już $162,1 mln. Najlepsze rynki to, poza Chinami, Francja – $11,7 mln, UK – $11 mln, Niemcy – $10,3 mln, Włochy – $9,5 mln.

Premiera „Captain Marvel” w Chinach przełożyła się na spadki innych hollywoodzkich produkcji – „How To Train Your Dragon 3” zarobił w trakcie drugiego weekendu $8,4 mln, a łączny wynik to już $48,3 mln. „Alita: Battle Angel”, zarobiła w trzeci weekend $5,6 mln, a łączny wynik to $126 mln.


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

One Comment on “„Captain Marvel” z piątym otwarciem wszech czasów w światowym Box Office.”

 1. Najlepsze zagraniczne otwarcia w historii:
  1. Fate and Furious ($443 mln)
  2. Avengers: Infinity War ($382 mln)
  3. Jurassic World ($316 mln)
  4. Harry Potter and the Deathly Hallows (Part Two) ($314 mln)
  5, Captain Marvel ($302 mln)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.