Kapitan Marvel znalazł się w ten weekend na pierwszym miejscu w Chinach, ale osiągnięty wynik jest niższy od prognozowanego. Przed premierą szacowano otwarcie na poziomie $100 mln. Prognozy nie zmieniły się po piątku, kiedy film osiągnął zarobił $32 mln. Jeszcze lepsza była sobota z zarobkiem $33,5 mln, co razem z pokazami przedpremierowymi dawało $67,5 mln po dwóch dniach. Jeszcze wtedy możliwy do osiągnięcia, choć mało prawdopodobny, był prognozowany rezultat. W niedzielę zanotowano bardzo duży, 37-procentowy spadek, co oznaczało przychody na poziomie $21 mln, oraz weekendowy wynik otwarcia rzędu $88,5 mln. To z kolei daje 25. miejsce wśród najlepszych otwarć w Chinach, a szóste wśród filmów superhero. Pięć milionów dolarów zabrakło do wyników Aquamana i Capitan America: Civil War. Co do dalszych przychodów, to jak zwykle w przypadku Chin ciężko prognozować. Ten pierwszy ze wspomnianych zarobił ogółem  $298 mln, a ten drugi $198 mln. Po tym dużym niedzielnym spadku skłaniałbym się bardziej przy ostatecznym wyniku podobnym do tego, który osiągnął kolega Captain Marvel z MCU.

Po bardzo dobrych dniach powszednich, gdy Green Book uzyskał lepsze wyniki niż wyprzedzające go w poprzedni weekend Alita: Battle Angel i Jak wytresować smoka 3, zdobywca Oscara poradził sobie równie dobrze podczas drugiego weekendu wyświetlania. Zarobił on bowiem$15,6 mln, czyli tylko o 8,5% mniej niż tydzień temu. To oznacza, że Green Book posiada na swoim koncie już $44,37 mln. Udało mu się już nawet pokonać wynik Titanica. Żaden inny zdobywca Oscara za najlepszy film roku nie odnotował tak wysokich przychodów w chińskich kinach. Być może wynika to z tego, że Green Book jest pierwszym filmem wyróżnionym w głównej oscarowej kategorii, który był współfinansowany przez chińską firmę produkcyjną (Alibaba Pictures).

Na trzecim miejscu, z wynikiem $9,6 mln, znalazła się druga z nowości, japońska animacja Natsume’s Book Of Friends. Ponieważ premierę miała w czwartek, łącznie na koncie posiada $12,5 mln.

Zwycięzca sprzed tygodnia, Jak wytresować smoka 3 zanotował ogromny spadek i zarobił tylko $8,4 mln spadając na miejsce czwarte. Po drugim weekendzie ma ogółem $44,9 mln, czyli o $6 mln mniej niż część druga w tym samym okresie. Tymczasem po premierowym weekendzie miał nad nią ponad $6 mln przewagi.

Miejsce piąte zajęła Alita: Battle Angel, która osiągnął $5,6 mln i zarobiła już $126 mln. Jest to 1/3 przychodów osiągniętych przez ten film na całym świecie.

Najlepszy chiński film znalazł się dopiero na szóstej pozycji. Jest nim największy tegoroczny przebój tamtejszych kin, The Wandering Earth  z przychodem $4,9 mln. Na koncie produkcji sci-fi znajduje się już $681,45 mln. Tak jak prognozowałem tydzień temu, nie ma szans na pokonanie granicy $700 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.