Od dzisiaj Avengers: Endgame nie jest już wyświetlany w chińskich kinach.

Filmy w tym kraju wyświetlane są zwykle przez miesiąc, natomiast te, które osiągają dobre wyniki i mogą przyciągnąć sporą publiczność po miesiącu, otrzymują rozszerzenie tego czasu – np. Avengers: Infinity War był wyświetlany przez dwa miesiące. Endgame mógł w ten weekend mógł teoretycznie uzyskać jeszcze przychód w wysokości $3-4 mln. 

Oznacza to, że ostatni film MCU traci kraj, w którym poza Ameryką zarabiał najwięcej. W poprzedni weekend było to $7,8 mln z $47 mln uzyskanych przez ten film na rynku zewnętrznym. Avengers: Endgame zakończyło pobyt w chińskich kinach z wynikiem $628,7 mln co plasuje go na 3. miejscu najbardziej dochodowych filmów wszech czasów w tym kraju – za Wolf Warrior ($854,2 mln) i The Wandering Earth ($690,99 mln).

Dzisiaj w chińskich kinach zadebiutował Aladdin. Jego przychody wyniosły $4 mln. Taki wynik powinien dać ok. $17-18 mln w weekend. Startujący niedawno w Chinach inny disneyowski film live-action – Dumbo – osiągnął w premierowy weekend niecałe $11 mln, a zakończył swój pobyt w kinach z przychodem w wysokości $22 mln.

Detective Pikachu zarobił dzisiaj $1,22 mln i ma koncie $77,68.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.