Wczoraj stan globalnego konta najnowszego filmu MCU zwiększył się o $138,2 mln. $32,9 mln pochodzą pochodzi z kin amerykańskich, a $105,3 mln z rynku zewnętrznego.

Po pięciu dniach na amerykańskim koncie Avengers: Endgame znajduje się $427 mln. W rekordowym czasie udało się więc przekroczył pułap $400 mln. Do tej pory najszybciej udało się to Star Wars: The Force Awakens. Było to osiem dni. Film MCU jest już teraz 20. najbardziej dochodowym filmem w historii amerykańskiego box office’u.

Tymczasem poza Ameryką ogólne przychody przekroczyły miliard dolarów. To ósmy film w historii, któremu udało się przebić ten pułap. Ze $105,3 mln zarobionych wczoraj na rynku zewnętrznym, $36,6 mln pochodzi z Chin. Znane są już także pierwsze szacunki z tamtejszych kin, jeżeli chodzi o przychody z dzisiaj. Jako że Chińczycy również obchodzą dzisiaj święto pracy, wpływy wzrosły do fenomenalnych $73,3 mln, a to oznacza, że po ośmiu dniach wyświetlania w Państwie Środka, Avengers: Endgame zarobiło już $459,4 mln, co czyni go najbardziej dochodową niechińską produkcją.

Globalne przychody to już prawie $1,5 mld. Dokładnie są to już niesamowite $1,481 mld.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.