Avengers: Endgame zarobiło wczoraj na całym świecie $183 mln. Łącznie posiada na swoim koncie już $1,664 mld. To już teraz wynik lepszy od tego, który odnotował pierwszy film o Avengers. 

W środę najwyższe przychody odnotowano w Chinach, gdzie obchodzone było – podobnie jak w wielu innych krajach – Święto Pracy. Chińczycy zostawili w kinowych kasach aż $73,8 mln, ponad dwa razy więcej niż dzień wcześniej. Po wczoraj na koncie filmu MCU znajdowało się $459,2 mln. Tymczasem pierwsze szacunki dotyczące sprzedaży dzisiaj wskazują na kolejne $49,5 mln. To oznacza, że Avengers: Endgame przekroczył właśnie pułap $500 mln. Pod względem przychodów w przeliczeniu na dolary produkcja Marvela jest szóstym najbardziej dochodowym filmem w historii chińskiego box office’u.

Po odliczeniu przychodów z Chin okazuje się, że pozostałe rynki wygenerowały $109,2 mln. $25,2 mln z tej kwoty pochodzi z kin amerykańskich. Tym samym Endgame przekroczyło pułap $450 mln w ciągu sześciu dni. Dotychczasowy rekord szybkości należał do Star Wars: The Force Awakens, które potrzebowało dziewięciu dni.

Na rynku zewnętrznym przychody wynoszą obecnie $1,212 mld. Jest to czwarty najlepszy rezultat wszech czasów. Natomiast w ciągu ośmiu dni wyświetlania na konto Avengers: Endgame globalnie wpłynęło już $1,664 mld. Tylko pięć innych filmów w historii wygenerowało wyższe przychody ze sprzedaży biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.