Pierwszy dzień szerokiego wyświetlania filmu „Venom” w chińskich kinach, potwierdza to, co sugerowały pokazy przedpremierowe. To będzie hit.

Film z Tomem Hardym na swoim ostatnim rynku kinowym przypieczętowuje swój sukces. W piątek estymowane zarobki „Venoma” to $34,4 mln. Wczoraj pisałem, że pokazy przedpremierowe sugerują otwarcie pomiędzy $80-90 mln. Teraz ta wyższa kwota wydaje się niemal pewna. Można więc zacząć zastanawiać się, czy w grę nie wchodzi otwarcie powyżej $100 mln. To by była nie lada sensacja, biorąc pod uwagę, że „Ant-Man And The Wasp” zarobiło tam ogółem $121 mln, a „Black Panther” zebrał w Chinach $105 mln. Przy odrobinie szczęścia „Venom” może przeskoczyć ten drugi tytuł już w niedzielę.

Warto zauważyć, że zarobki piątkowe w Chinach są wyższe niż w Ameryce, gdzie pierwszy dzień przyniósł zarobek rzędu $32,5 mln, do którego wliczone było jednak $10 mln z pokazów czwartkowych. Natomiast te $34,4 mln podane już wyżej to zarobek z samego piątku, na koncie filmu komiksowego jest już bowiem $36,9 mln. Realna przewaga wrasta więc z niespełna $2 mln do prawie $12 mln. „Venom” prawdopodobnie wpisze się więc w coraz szersze grono filmów hollywoodzkich, których zarobki są wyższe w Chinach niż w Ameryce. Gdyby tak się stało, zarobek globalny może przekroczyć nawet $800 mln. Nieźle jak na film, który według niektórych analityków miał być klapą finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.