Druga część ekranizacji prozy Stephena Kinga znalazła się na czele światowego box office’u. 
Było to zwycięstwo spodziewane, jako że poprzednia część okazała się (dość zaskakująco) jednym z największych hitów 2017 roku. Jej zarobki poza Ameryką wyniosły $372 mln.

Film w Andy’ego Muschietti trafił do 75 krajów, w których zarobił $94 mln. Jest to najlepsze otwarcie w historii dla horroru („jedynka” wystartowała z kwotą $62 mln). Produkcja ustanowiła także rekord tego gatunku w 16 krajach – np. w Rosji z kwotą $8,8 mln. Poza Rosją największe wpływy pochodzą z: Meksyku – $10,2 mln, UK – $9,4 mln, Niemiec – $7,1 mln i Włoch- $5,5 mln. Na premierę czekają widzowie we Francji (11 września) i Japonii (1 listopada). Czy It: Chapter Two pobije wynik pierwszej części?

Dzięki prawie $16 mln zarobionym w weekend Hobbs and Shaw pokonał Fast and Furious 6 w międzynarodowym box office, co oznacza, że z wynikiem $555 mln, stał się trzecim najbardziej przychodowym filmem z uniwersum Fast & Furious (jeśli chodzi o rynki zagraniczne). Największa w tym zasługa widzów z Chin, gdzie obraz zarobił już $184,5 mln.

Wydaje się, że The Lion King nie da rady pokonać Jurassic World i wskoczyć na 6. miejsce box office’u wszech czasów. Weekendowe wpływy wyniosły $13,4 mln, a łącznie na koncie filmu znajduje się $1,069 mld ($1,6 mld wraz z Ameryką). Do wspomnianego przeciwnika brakuje zatem $71 mln.

Globalne wpływy najnowszego filmu Quentina Tarantino przekroczyły $300 mln i wynoszą obecnie $310,5 mln. $176,2 mln pochodzi z rynków zagranicznych w czym największy udział mają widzowie z: UK – $22,6 mln, Francji – $17,9 mln i Rosji – $17,7 mln. Na Once Upon a Time … in Hollywood czekają jeszcze widzowie we Włoszech (18 września) i Korei (26 września). Mając to na uwadze wpływy z rynków zagranicznych przekroczą zapewne $200 mln, co będzie trzecim takim osiągnięciem reżysera (po $201 mln zarobionych przez Inglourious Basterds i $262 mln przez Django). 

Chińska animacja Ne Zha stała się najpopularniejszym filmem roku w Chinach (wyprzedzając The Wandering Earth). Jak podaje strona english.entgroup.cn wpływy produkcji wynoszą już $699 mln (co jest wynikiem o $6 mln lepszym od rezultatu końcowego poprzedniego lidera).


Źródło: ComScore.com, BoxOfficeMojo.com, boxofficepro.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.