Ponieważ dystrybutor UIP nie podaje swoich wyników do boxoffice.pl, to oficjalnie zwycięzcą weekendu są Swingersi, ale wynik Sonica podany został na stronie dystrybutora i jest o 60 tys. wyższy.

Sonic. Szybki jak błyskawica obejrzało 207 627 widzów i wśród oficjalnych wyników otwarć dałoby to piąte miejsce w tym roku. Jest to jednocześnie najlepsze otwarcie dla zagranicznego filmu.  Widownia jest mniejsza niż w poprzednim roku w przypadku Pokemon. Detektyw Pikachu (244 tys.), z tym że tamten film miał premierę w weekend z Dniem Dziecka, a tydzień później zanotował ogromny spadek i w sumie zgromadził niespełna 700 tys. widzów. Sonic powinien odnotować lepszy wynik końcowy.

Widownia Swingersów to trochę ponad 141 tys., co wśród najlepszych otwarć tego roku daje mu miejsce siódme. Możliwe, że część widzów odłożyło wizytę w kinie na ten film do Dnia Kobiet i za tydzień będzie miał on widownię na takim samym poziomie jak podczas premierowego weekendu.

Lider poprzedniego tygodnia – Bad Boy – stracił 45% widzów i ma ich łącznie na swoim koncie 315 tys., czyli dużo mniej niż Zenek po dwóch tygodniach wyświetlania (407 tys.). Przy podobnych spadkach w kolejnych tygodniach może mieć on problem z przekroczeniem granicy pół miliona widzów. Spadek innej premiery poprzedniego weekendu – Zewu krwi – jest zbliżony do tego, jaki odnotował film Patryka Vegi i z tego względu dość duży jak na film familijny (prawie 47%).

Tymczasem 365 dni jest pierwszą tegoroczną premierą, która przekroczyła granicę 1,5 mln widzów. Podczas czwartego weekendu Pięćdziesiąt twarzy Greya obejrzało o 300 widzów więcej, a ogółem po czterech tygodniach miał ich o 176 tys. więcej. Natomiast w trzeci weekend wyświetlania Dżentelmeni wyprzedzili Zenka pod względem weekendowej widowni. Warto przypomnieć o tym, że w premierowy weekend to polska produkcja zgromadziła trzy razy więcej widzów niż film Guya Ritchie. To pokazuje, jak duże spadki notuje film o Martyniuku.

Parasite znów zaliczyło najniższy procentowy spadek wśród filmów w TOP 10. Od czasu powrotu do kin (14 lutego) obejrzało go już 150 tys. widzów. Po weekendzie odbyły się jeszcze seanse w Heliosach w ramach Kinie Konesera. Te cieszyły się nadal dużym zainteresowaniem. Poza tym w pierwszej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch nowości: horroru Brahms: The Boy II oraz – dość niespodziewanie – Najświętszego serca.

W przyszłym tygodniu przy okazji Dnia Kobiet niektóry filmy mogą zaliczyć wzrost widowni – chyba że zasięg koronawirusa w Polsce zwiększy się gwałtownie. W takiej sytuacji najbardziej mogłyby ucierpieć jednak filmy skierowane do rodzin. Tymczasem od 4 marca PISF ma zbierać dane z kin bez pośrednictwa dystrybutorów. Mamy nadzieję, że zebrane wyniki będą publikowane na stronie instytutu.

3 Comments on “Oficjalnie „Swingersi”, a nieoficjalnie „Sonic” zwycięzcą weekendu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.