Na kilku rynkach premiera „Captain Marvel” obyła się już w środę. Z tego względu pojawiły się już pierwsze informacje na temat przychodu najnowszego filmu Marvela z Francji i Korei Południowej.

Wczesne szacunki mówią o $5,9 mln ze środy, jednak wynik ten wydaje się zaniżony. Tylko w Korei przychody z pierwszego dnia wyświetlania wyniosły $3,5 mln. Film zobaczyło tam 461,5 tys. widzów. Dla porównania – nieco ponad rok temu „Black Panther” zgromadził w dzień premiery przed ekranami 633,5 tys. osób.

Tymczasem we Francji i Włoszech frekwencja na „Captain Marvel” była wyższa niż na filmie Ryana Cooglera. W środę widowisko zobaczyło 212,2 tys. Francuzów (o 19% więcej od „Black Panther„) oraz 114,5 tys. Włochów (o 65% więcej).

W czwartek w chińskich kinach obyły się pokazy przedpremierowe, podczas których ekranizacja komiksu Marvela zarobiła $2,5 mln. To czwarty najlepszy wynik osiągnięty przez film o superbohaterze. Lepiej spisały się tylko „Avengers: Infinity War„, „Avengers: Age of Ultron” oraz „Captain America: Civil War”.

Źródła: Deadline Hollywood, Insidekino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.