W ten weekend polskie kina opanowały sequele. Zajęły one całe podium box office’u.

„Planeta Singli 3” wystartowała zgodnie z oczekiwaniami. Mało kto spodziewał się wielkiego otwarcia  prawie tydzień przed Walentynkami. Pewnie powtórzy się historia z pierwszą częścią, która po dobrym starcie, w drugi weekend zaliczyła ogromny wzrost i zgromadziła ponad pół miliona widzów. Tak więc otwarcie na poziomie 288 279 widzów należy ocenić pozytywnie. Jest one lepsze od wyniku z pierwszego weekendu oryginału, a słabsze od tego, które odnotowała druga odsłona w listopada zeszłego roku. Siła marki wywindowała je na prawie 300 tysięcy (295 129 z pokazami przedpremierowymi), ale raczej nie uświadczymy pół miliona w kolejny weekend, bo Walentynki wypadają w czwartek. Z pewnością jednak będą to owocne cztery dni dla tego tytułu.

„Miszmasz, Czyli Kogel Mogel 3” ustąpił miejsca młodszej produkcji. Jednak jego trzeci weekend mimo ponad 50% spadku jest wciąż na świetnym poziomie – 198 103 sprzedane bilety. Łącznie posiada już na koncie 1 mln 860 441 widzów. Możliwe, że dwumilionowy widz zamelduje się już w Walentynki.

W wielu krajach na świecie oglądalność filmów z serii Lego spada, a u nas „Lego Przygoda 2” właśnie zanotowała rekordowe otwarcie. 201 040 sprzedanych biletów, to rezultat o 30% lepszy od tego, który odnotowała pierwsza część z 2014 roku. Jako że tydzień temu animacja ta miała pokazy przedpremierowe, to na jej koncie po weekendzie znajduje się 238 574 widzów. Już w piątek do kin wchodzi „Jak Wytresować Smoka 3”. Ciekawe czy w tej sytuacji uda się filmowi Lego zanotować najlepszy rezultat końcowy w naszym kraju. Do pobicia jest 680 475 sprzedanych biletów.

Szczegółowe podsumowanie box office już w środę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.