Dopiero dziś rano informowałem, że mamy rekordową ilość filmów z milionem widzów, a teraz okazuje się, że pobity został także zeszłoroczny rekord frekwencji.

W 2017 roku kina sprzedały 56 586 851 biletów, ta liczba została przekroczona w tym roku już po weekendzie ze Świętem Kina. Do 16 grudnia kina odwiedziło 56 907 370 widzów. Biorąc pod uwagę, że te dane uwzględniają tylko połowę grudnia, to można się spodziewać ogólnego wyniku na poziomie 58,5-59 mln widzów. Tendencja wzrostowa została więc utrzymana, choć jeszcze po pierwszym półroczu nie było to takie oczywiste. Wtedy box office tracił do 2017 roku około 1,5 mln widzów. Jednak bardzo dobre lato i fantastyczna jesień pozwoliły na uzyskanie przewagi.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest z pewnością „Kler”. Film, który miał zebrać około 1,5 mln widzów ma już na koncie prawie 5,2 mln. Gdyby nie ten fenomenalny wynik, to dzisiaj nie pisałbym o pobiciu rekordu. Oczywiście na rekord pracowało wiele innych filmów. Jakie możecie szczegółowo zobaczyć w newsie z dzisiejszego ranka.

Już niebawem się okaże, jaki wzrost zanotuje 2018 rok. Pytanie, na jakie wyniki stać takie tytuły jak „Aquaman”, „Mary Poppins Powraca”, „Spider-Man Uniwersum”, „Pech To Nie Grzech” czy „Teraz Albo Nigdy”. Rezultaty pierwszych dwóch tytułów poznamy już po świętach, w czwartek lub piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.