Zgodnie z oczekiwaniami na czele światowego Box Office’u znalazł się „Shazam!” z kwotą $102 mln. Zawodzi jednak nieco w chińskich kinach, gdzie przegrał walkę o widza z lokalną produkcją „P Storm”. Druga z wielkich premier – „Pet Sematary” zarobiła $17 mln na 46 rynkach. „Captain Marvel” już na początku tygodnia przekroczyła barierę miliarda dolarów wpływów.

Najnowsza produkcja ze stajni DCEU zadebiutowała w tym tygodniu 79 krajach, co przełożyło się na łączne wpływy wynoszące $102 mln. Największy udział mają oczywiście chińscy widzowie, choć kwota $30,9 mln, jaką Shazam! zarobił w ciągu trzech dni, jest znacznie niższa niż $45-$50 mln, o których mówiło się po $15 mln zarobionych w piątek. Film zanotował spore spadki w sobotę i niedzielę, czego powodem mogą być dość umiarkowane oceny widzów i lokalna konkurencja w postaci filmu P Storm. Mając to na uwadze, końcowy wynik może wynieść $50-$60 mln. Dodam – za Box Office Mojo – że póki co najmniejsze wpływy w Chinach, ze wszystkich filmów DCEU  (nie licząc Suicide Squad, który nie by tam wyświetlany) miał Man of Steel – otwarcie $26 mln, łącznie $63 mln.
Jednak nie samymi Chinami box office żyje – Shazam! był najczęstszym wyborem kinomanów w 60 krajach, a najlepsze wyniki zanotował w: Meksyku – $6,2 mln, UK – $5,3 mln, Rosji – $5,2 mln, Brazylii – $5,1 mln i Indonezji – $4,1 mln. Wygląda na to, że końcowy wynik – poza Ameryką Północną – wyniesie około $250-$300 mln.

Warto przy okazji omawiania wyników Shazama! wspomnieć o konkurencyjnej produkcji studia Disney/Marvel, czyli Captain Marvel. Ta jako 38 film w historii przekroczyła pułap miliarda dolarów wpływów. Łączny wynik to w tej chwili $1,037 mld z czego $663 mln pochodzą rynków zagranicznych, co jest z kolei siódmym najlepszym wynikiem dla ekranizacji komiksu. Największy udział mają tradycyjnie Chiny – $153 mln, UK – $45,3 mln, Korea – $44,3 mln, Brazylia – $36,2 mln, Meksyk – $32,6 mln.

Wracając do podium weekendowego zestawienia, na drugim miejscu znalazła się chińska produkcja „P-Storm”, która zadebiutowała w Chinach już w czwartek. Czterodniowe wpływy wyniosły $52,3 mln. Zachęcam do obejrzenia zwiastuna, gdyż chińscy producenci są w ich tworzeniu coraz lepsi (na początku muzyka jak z Terminatora): P Storm zwiastun.

Latający słonik przekroczył granicę $200 mln globalnych wpływów, choć przy $170 mln budżetu trudno tu oczywiście pisać o jakimkolwiek sukcesie. $137,5 mln pochodzi z rynków zagranicznych, z których weekendowe wpływy wyniosły $39,6 mln (spadek o 45%). Najlepsze wyniki Dumbo notuje w: Chinach – $18,6 mln, UK – $15,3 mln, Meksyku – $14,7 mln, Włoszech – $8,2 mln i Hiszpanii – $8 mln. Zakładając, że zbliżające się święta poprawią rodzinną frekwencję w kinach, film może liczyć na niskie spadki widowni, co w końcowym rozrachunku powinno przełożyć się na około $250 mln wpływów.

W pierwszej dziesiątce znalazły się dwa hollywoodzkie horrory. Wyżej, bo z kwotą $17,3 mln weekend zakończyła premiera, czyli Pet Sematary. Najnowsza ekranizacja prozy Stephena Kinga zadebiutowała w 46 krajach, z których największe wpływy zanotowała w: Rosji – $3,1 mln (drugie miejsce), UK i Meksyk – $2 mln (trzecie miejsce). Dotychczasowe wyniki są o 5% lepsze od tych notowanych przez Us.

I właśnie o filmie Jordana Peele’a słów kilka. Ten zarobił w trakcie trzeciego weekendu $10,3 mln, a w sumie na koncie produkcji jest już $64,2 mln ($216,6 mln wraz z USA). Największe wpływy pochodzą z: UK – $10,5 mln, Korei – $10,3 mln, Francji – $4,6 mln, Niemiec – $3,8 mln, Hiszpanii – $3,2 mln. Przed filmem jeszcze premiera w Japonii i Meksyku.


Źródło: BoxOfficeMojo.com, Deadline.com, ComScore.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.