Od wtorku w Ameryce można nabyć bilety na seanse Toy Story 4. Już pierwszego dnia przedsprzedaży udało mu się ustanowić nowy rekord.

Chodzi o ilość sprzedanych biletów podczas pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży. Do tej pory rekord należał do poprzedniej animacji studia Pixar, Incredibles 2. Do niej należy aktualny rekord otwarcia filmu animowanego w amerykańskich kinach ($182,7 mln), a także najwyższe ogólne przychody z dystrybucji kinowej za oceanem pośród wszystkich animacji ($608,6 mln).

Na Fandango udało się pobić rezultaty przedsprzedaży biletów również na takie filmy jak Beauty and the Beast (otwarcie $174,8 mln) oraz Guardians of the Galaxy vol. 2 ($146,5 mln). Na Atom Tickets, innej platformie sprzedaży biletów, pierwszego dnia na Toy Story 4 zakupiono o 50% więcej biletów niż w przypadku trzech dotychczas najlepiej sprzedających się tam filmów animowanych razem wziętych (Incredibles 2, Ralph Breaks the Internet i Hotel Transylvania 3).

Doniesienia o rekordowej przedsprzedaży automatycznie wpłynęły na podwyższenie prognoz dotyczących wyniku otwarcia Toy Story 4 w amerykańskich kinach. Deadline Hollywood twierdzi, że w tej chwili nie można wykluczyć $200 mln z pierwszego weekendu. Dla porównania, jeszcze w tamtym tygodniu analitycy z Box Office Pro pisali o $117 mln na otwarcie i $390 mln w sumie. W aktualizacji, która powinna pojawić się dzisiaj wieczorem, prognoza dla animacji Pixar zapewne wzrośnie.

Amerykańska premiera Toy Story 4 jest zaplanowana na 21 czerwca. Do polskich kin animacja studia Pixar trafi 9 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.