Już za tydzień do polskich kin wejdzie pierwszy film, będący jednym z trzech nadchodzących sequeli, których premiera odbędzie się w przeciągu następnego miesiąca.

Pierwszym z nich jest „Planeta Singli 2”, której data premiery ustalona jest na 9 listopada. Już dziś można śmiało powiedzieć o prawdopodobnie ogromnym sukcesie tego filmu, ze względu chociażby na wolny poniedziałek, choć w kontekście jego ostatecznego wyniku otwarcia to szczegół. Pierwsza część przyciągnęła podczas weekendu otwarcia w lutym 2016 roku 202 812 widzów. Razem z pokazami przedpremierowymi, na jej koncie znalazła się widownia rzędu 244 948 osób. W drugim tygodniu filmowi sprzyjał weekend walentynkowy, co przełożyło się na spory skok frekwencyjny. Przed ekranami zasiadło aż 524 455 widzów, co do niedawna było najlepszym wynikiem odnotowanym podczas drugiego weekendu wyświetlania w polskich kinach. Według mnie druga część powinna zgromadzić powyżej 2 mln widzów, tym bardziej, że bardzo dobrze przyjęta przez widzów część pierwsza skończyła swój obieg z wynikiem 1 926 090 sprzedanych biletów.

Drugim z trzech sequeli wchodzących do kin dokładnie dwa lata i dwa dni po oryginale jest produkcja fantasy „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, której już dziś wróżę milionowy wynik końcowy. Pierwsza część, kosztująca 180 mln dolarów produkcja fantasy z uniwersum Harry’ego Pottera „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” wystartowała nieźle. Osiągnęła wynik 183 141 widzów, a uwzględniając pokazy przedpremierowe na jej koncie znalazło się 191 607 osób. Ostatecznie zgromadziła ona przed polskimi ekranami 879 490 widzów

Ostatnim już, bo trzecim sequelem, wchodzącym do kin za trzy tygodnie, jest „Creed 2”. Jego poprzednika, „Creed: Narodziny legendy” Ryana Cooglera obejrzało na starcie 21 793 osób. Zapewne informacja o Złotym Globie dla wcielającego się w rolę Rocky’ego Balboa Sylvestra Stallone’a wpłynęła na niewielki spadek podczas drugiego weekendu wyświetlania, który przełożył się na 18 494 sprzedanych biletów. Łącznie produkcja na swoim koncie dość skromne 89 121 widzów.

Zapewne wynik początkowy poszczególnych produkcji jak i wynik końcowy ułoży się jak daty ich otwarć . Tak to „Planeta Singli 2” dwa tygodnie może utrzymać się na pierwszym miejscu w zestawieniu polskiego box office’u, w trzecim zaś tygodniu zaszkodzić jej może wchodząca do kina rodzima produkcja „Miłość jest wszystkim”. Można by ją przesunąć w okolice Mikołajek, oba tytuły pożyłyby dłużej. „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”, jak już wspomniałem, powinny osiągnąć milion widzów w rozrachunku końcowym, a otwarcie  w okolicy 213 000 widzów. Od dwóch dużych tytułów widocznie będzie odstawał „Creed 2”, któremu życzę jak najlepiej i przewiduję wynik końcowy powyżej 100 000 sprzedanych biletów.

Źródło: sfp, lumiere

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.