Chińska animacja „White Snake” wyprodukowana wraz z Warner Bros. sprzedaje się w najlepszym stylu, jaki lubimy w box office, czyli praktycznie nie tracąc widzów.

Pisałem już o tym w zeszłym tygodniu przy okazji premiery „Deadpoola 2”. Animacja pierwszego dnia zarobiła zaledwie $1,44 mln, a weekend otwarcia zamknął się kwotą jedynie $6,6 mln. W zeszłą sobotę, podczas 16. dnia projekcji, na konto filmu wpłynęło $3,42 mln, a łącznie znajdowało się na nim $39,8 mln. W ciągu kolejnych siedmiu dni film dołożył aż $21,6 mln, zarabiając w sobotę wciąż wysokie $3,06 mln. Tak więc przychód z ostatniego tygodnia stanowi ponad 35% dotychczasowego zarobku. To nie jest typowe zachowanie w box office nawet dla animacji, zwłaszcza w Chinach. Na tamtym rynku film ma szczęście, jeśli jego weekend otwarcia wynosi 35% całkowitego zarobku, bo przeważnie są to wyższe liczby. Doskonałą postawę animacji może zakłócić zaczynający się już we wtorek Chiński Nowy Rok. Wraz z nim premierę będzie miało kilkanaście nowych tytułów.

„Bumblebee” w swoją piątą sobotę zarobił jeszcze $1,79, co przekłada się na całkowity zarobek rzędu $167,5 mln. Jeszcze w piątek została pokonana trzecia część „Transformers”, która w 2011 roku zarobiła $165 mln. Poza zasięgiem są zarobki części czwartej ($320 mln) i piątej ($228 mln).

W ostatnich dniach kurs dolara tak się zmieniał względem chińskiej waluty, że wzrosły szanse na przekroczenie $300 mln dla „Aquamana”. W środę #chineseboxoffice podawał zarobek ogólny na poziomie $299 mln, w czwartek dolar znowu osłabł i wpływy wzrosły do $299,7 mln. W piątek waluta musiała się umocnić, bo zarobek spadł do $298,4 mln. W sobotę znowu nastąpił spadek do $298,1 mln. Tymczasem codzienne zarobki wahały się od $0,13 do $0,17 mln. Ciekawe, na jakim ostatecznie wyniku zatrzyma się film Warner Bros.

„Deadpool 2” po średnim pierwszym weekendzie na poziomie $22,5 mln trzyma się całkiem nieźle. Po sobocie, podczas której zarobił $2,44 mln, ma na koncie $39,4 mln. W czwartek został wyprzedzony przez „White Snake”, mimo że jest dwa tygodnie krócej na ekranach kin. Nie zostało wiele czasu do zarabiania, bo jak już pisałem wyżej, we wtorek obchodzony jest Chiński Nowy Rok. Wszystkie starsze tytuły zostaną zmiecione przez nowości.

Źródło: chinese box office

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.