Długi weekend z Labor Day (poniedziałek), czyli ostatni weekend sezon letniego, uchodzi za jeden z najmniej dochodowych w całym roku. Wiąże się to często z brakiem dużych premier. Wprawdzie tym razem nowości faktycznie nie mają zbyt wielkiego box office’owego potencjału, ale sytuację ratuje inny film.

W środę do kin trafił dramat historyczny „Operation Finale”, który w ciągu pierwszych dwóch dni zarobił $1,7 mln w 1818 kinach. Wczoraj wpływy wyniosły podobno kolejne $1,7 mln, co może dać ok. $6 mln podczas trzydniowego weekendu oraz ok. $8 mln wraz z poniedziałkiem. Oczekiwania wobec kosztującej $20 mln produkcji MGM nie były duże, więc wynik ten można uznać za zgodny z prognozami.

Thriller Searching”, po tygodniu wyświetlania w limitowanej dystrybucji (pół miliona dolarów w 9 kinach), trafił w piątek do kolejnych 1200 kin. Wiele wskazuje na to, że trzydniowy weekend (piątek-niedziela) zakończy z kwotą $5,5 mln, a wraz z poniedziałkiem wpływy wyniosą niespełna $7 mln.

Najsłabiej z nowości spisuje się film sci-fin Kin”, który w ok. 2150 kinach może liczyć na ok. $3 mln od piątku do niedzieli i niespełna $4 mln wraz ze świątecznym poniedziałkiem.

Największą sensacją amerykańskiego box office’u jest nadal komedia romantyczna „Crazy Rich Asians”, która w piątek zarobiła podobno $5,8 mln, a trzeci weekend może zakończyć z wynikiem rzędu ok. $23 mln, co będzie oznaczało kolejny niewielki spadek wpływów (ok. 7%). Szacuje się, że w poniedziałek na konto tego filmu mogłoby wpaść ok. $7 mln, co dawałoby w sumie $30 mln podczas długiego weekendu oraz prawie $120 mln po 19 dniach wyświetlania.

Więcej szczegółów już jutro w podsumowaniu weekendu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.