Wczoraj wieczorem pisaliśmy o rekordowych przychodach z pokazów przedpremierowych w Ameryce. Teraz wygląda na to, że Avengers: Endgame obróci w proch kolejne rekordy.

UPDATE: Najnowsze szacunki Deadline Hollywood wskazują na $157 mln z piątku (wraz z przedpremierowymi), co jest wynikiem o $38 mln wyższym od dotychczasowego rekordu Star Wars: The Force Awakens, oraz na $349 mln z całego weekendu.


Według pierwszych szacunków, jakie pojawiły się na Deadline Hollywood, najnowszy film MCU mógł zarobić w piątek od $140 do $150 mln (wraz z $60 mln z pokazów przedpremierowych). Do tej pory najlepszym wynikiem z pierwszego dnia wyświetlania mogło pochwalić się Star Wars: The Force Awakens$119,1 mln.

Takie przychody z piątku mogą przełożyć się na otwarcia przekraczające $300 mln. Co więcej, pierwsze szacunki mówią o wyniku od $315-330 mln. Obecny rekord, który należy do Avengers: Infinity War i wynosi $257,7 mln, zostałby w takim wypadku po prostu zmiażdżony.

Na premierze Endgame korzysta najbardziej Captain Marvel. Poprzedni film MCU może zarobić według pierwszych szacunków $7 mln od piątku i niedzieli, co mogłoby mu dać drugie miejsce w weekendowym zestawieniu i zwiększyć stan jego konta do ponad $412 mln. Tym samym widowisko z Brie Larson w roli głównej wyprzedziłoby pod względem przychodów z Ameryki Iron Mana 3 ($409 mln) oraz Captain America: Civil War ($408,1 mln).

One Comment on “UPDATE: „Avengers: Endgame” idzie na $350 mln z weekendu otwarcia w Ameryce. Najnowsze szacunki.”

  1. USA ponad 300 mln, Chiny ponad 300 mln, reszta Azji rekordowo, Europa znacznie lepiej niż pierwsza część. Tutaj będzie grubo ponad miliard $ po pierwszym weekendzie wyświetlania :O

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.