W cieniu oscarowej nocy mieliśmy do czynienia z dość spokojnym weekendem w międzynarodowym box office. Zgodnie z oczekiwaniami nastąpiła zmiana lidera rankingu – miejsce Bad Boys for Life zajęły Bad Girls z Birds of Prey.  W pierwszej dziesiątce pojawił się także najlepszy film 2019 roku (m.in. zdaniem Oscarowej Akademii). Pełen wpływ czterech Oscarów zobaczymy zapewne za tydzień. 

Najnowsza produkcja ze stajni DC/Warner Bros., Birds of Prey (zostanę przy tym krótszym tytule ;)), wystartowała w 78 krajach, zarabiając $48 mln. Podobnie jak w Ameryce, jest to wynik niższy od oczekiwań i dużo niższy niż w przypadku poprzedniej produkcji z Harley Quinn (Suicide Squad – $133 mln w sierpniu 2016 roku). Na gorsze wyniki wpływ miały zapewne mniej znany skład głównych bohaterów, kategoria R z jaką film trafił do kin, a także w dalszym ciągu epidemia koronawirusa, której negatywny wpływ widać szczególnie na rynkach azjatyckich. Najchętniej film z Margot Robbie w roli głównej oglądali widzowie w: Meksyku – $4,6 mln, Rosji – $4 mln, UK – $3,9 mln, Brazylii – $2,8 mln i Francji – $2,7 mln. W marcu obraz trafi do kin japońskich. Jak będą wyglądać spadki w kolejnych tygodniach? Niezłe recenzje mogą pomóc, ale obstawiam, że $150 mln to maksymalna kwota jaką Birds of Prey jest w stanie uzyskać z rynków międzynarodowych. Dodajmy do tego około $100 mln z Ameryki i mamy $250 mln. Co sądzicie?

Drugie miejsce podium dla Dolittle, którego weekendowe wpływy wyniosły $18,8 mln. Największy wkład w ten wynik mieli widzowie z UK, którzy wydali na obraz $6,5 mln  (wraz z pokazami przedpremierowymi) i Francji – $2,5 mln. Łącznie na koncie produkcji z Robertem Downey Jr. jest już $95 mln ($158,7 mln wraz z Ameryką). Na film nadal czekają widzowie m.in. z Brazylii, Rosji i Chin.

W pierwszej dziesiątce mamy cztery filmy, które walczyły o statuetkę Oscara za najlepszy film 2019 roku. Jej laureat – Parasite – znalazł się na ostatnim miejscu rankingu, ale jak już wspomniałem, cztery statuetki wpłyną zapewne na poprawę tej pozycji w najbliższym czasie.


Źródło: ComScore.com, Deadline.com, BoxOfficeMojo.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.