Hustlers zarobiło podczas czwartkowych pokazów przedpremierowych $2,5 mln. 

Wynik ten potwierdza duże zainteresowanie filmem z Jennifer Lopez. Według prognoz analityków rynku miał on zarobić ok. $30 mln. Tak też może się stać, co pokazują porównania Box Office Mojo. Girls Trip wystartował z poziomu $31,2 mln po $1,7 mln zarobionych w czwartkowy wieczór, natomiast Ocean’s Eight wygenerowało $41,6 mln w premierowy weekend po $4 mln z pokazów przedpremierowych.

Poza tym, jeżeli Hustlers zarobi ponad $23,8 mln (otwarcie Bad Moms), to uda mu się zaliczyć najlepsze wynik z premierowego weekendu dla jakiegokolwiek filmu dystrybutora STX Entertainment. Jeżeli natomiast przebije te najbardziej optymistyczne prognozy (Box Office Pro daje $32 mln), a It: Chapter Two zaliczy ponad 60-procentowy spadek względem poprzedniego weekendu, to może dojść do zmiany lidera w weekendowym zestawieniu.

Ślicznotki, bo tak brzmi polski tytuł, jest także sukcesem artystycznym. W tej chwili aż 88% recenzji zgromadzonych na Rotten Tomatoes jest pozytywnych, a po pokazach w ramach Toronto International Film Festival zaczęto mówić o tym filmie także w kontekście ewentualnych nagród, w tym potencjalnej nominacji aktorskiej dla J.Lo.

Druga nowość weekendu w amerykańskich kinach to ekranizacja powieści The Goldfinch. W przeciwieństwie do Hustlers, film ten został zjechany przez krytyków (26% na Rotten Tomatoes), i to mimo imponujących nazwisk w obsadzie (m.in. Ansel Elgort, Nicole Kidman, Sarah Paulson, Jeffrey Wright, Finn Wolfhard) oraz wśród twórców (John Crowley, reżyser Brooklynu czy odpowiedzialny za zdjęcia Roger Deakins). Niestety prognozowany box office również nie zachwyca – analitycy oczekują $7-8 mln.

Podsumowanie całego weekendu pojawi się na stronie w niedzielny wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.