Indyjskie widowisko Brahmastra Part 1: Shiva zarobiło podczas premierowego weekendu na całym świecie $26,5 mln. $22,1 pochodzi z rynku zewnętrznego, w tym $18,9 mln z Indii, gdzie zostało odnotowane dziesiąte najlepsze otwarcie w historii. W Ameryce film ten wystartował na drugiej pozycji z przychodami rzędu $4,4 mln.

W amerykańskich kinach indyjskie widowisko spisało się lepiej niż się tego spodziewano przed weekendem. W prognozach dawano mu do $4 mln. Choć wynik nowości nie robi może dużego wrażenia, to w związku z tym, że była ona wyświetlana w zaledwie 810 kinach, osiągnęła najwyższą średnią na kino (ponad $5,4 tys.). Nieco gorzej pod tym względem wypadła druga nowość weekend, horror Barbarian, który zarobił $10 mln w 2340 kinach i zajął pierwsze miejsce w weekendowym zestawieniu. Co ciekawe, dystrybutorem obu filmów jest tak naprawdę Disney.

Ogólnie w kasach amerykańskich kin sprzedano tym razem tylko nieco ponad $42 mln. To drugi najsłabszy wynik odnotowany w tym tygodniu. Starsze tytuły zaliczyły w większośc duże, przekraczające 40% spadki. Po części wynika to z tego, że tydzień temu rezultaty były podwyższone przez sobotnią promocję w związku z Narodowym Dniem Kina. Z innych ciekawostek:

  • Bullet Train zarobił tym razem $3,3 mln, ale posiada już w sumie $92,5 mln i ostatecznie powiniem przekroczyć puałp $100 mln.
  • Nowością na siódmym miejscu był skierowany do religijnej widowni Lifemark, który w 1531 kinach zarobił skromne $2,2 mln;
  • Elvis przekroczył w sobotę pułap $150 mln.

Na rynku zewnętrznym zaledwie trzy filmy w pierwszej dziesiątce weekendu to hollywoodzkie produkcje:

  • Minions: The Rise of Gru, który przekroczył właśnie $900 mln na całym świecie,
  • Bullet Train, który przed weekendem dobił do $200 mln na całym świecie (teraz posiada na swoim koncie $211,8 mln);
  • Top Gun: Maverick, który zbliża się do $750 mln na rynku zewnętrznym i $1,45 mld globalnie;

Tymczasem Jurassic World: Dominion posiada na swoim globalnym koncie $998,3 mln po tym weekendzie i przypuszczalnie za tydzień przebije pułap miliarda. Będzie to trzeci film od początku pandemii, któremu uda się tego dokonać. Wcześniej udało się to wspomnianemu już Top Gun: Maverick oraz Spider-Man: No Way Home, który podczas tego weekendu dobił do $1,1 mld na poza Ameryką.

Poza Brahmastra Part 1: Shiva nowościami na rynku zewnętrznym było chińskie Give Me Five ($20,9 mln) oraz koreańskie Confidential Assignment 2 ($19,5 mln od środy do niedzieli). Poza pierwszą dziesiątką nowością była też amerykańska komedia romantyczna Ticket to Paradise. Film z Julią Roberts i Georgem Clooneyem wystartował na siedmiu rynkach, gdzie zarobił $1,9 mln, w tym $800 tys. w Hiszpanii oraz $700 tys. w Brazylii. Premiera w Ameryce jest zaplanowana dopiero na 21 października.

Źródła: Deadline Hollywood, ComScore, The Numbers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.