Po niezbyt udanym starcie na dziesięciu rynkach przed tygodniem Terminator: Dark Fate trafia w ten weekend do kin w Ameryce i Chinach.

Jeżeli chodzi o Amerykę, to ostatnie doniesienia z trackingu wskazywały na trzydniowe otwarcie w okolicach $40 mln. Analitycy rynku z kolei obstawiali w swoich najnowszych prognozach wynik w przedziale $33-38 mln. Natomiast w dolnych jego rejonach ulokowała się średnia typowań uczestników naszej box office’owej zabawy. Jeszcze mniej optymistyczne były doniesienia na temat przedsprzedaży. I pierwsze wyniki oraz szacunki płynące zza oceanu potwierdzają słabą formę Terminatora. Rozczarowujące wyniki odnotowane tydzień temu w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech nie były więc przypadkowe.

Podczas przedpremierowych pokazów czwartkowych Terminator: Dark Fate zarobił $2,35 mln, czyli nieco więcej niż przed trzema laty Terminator: Genisys, który po $2,3 mln we wtorkowy wieczór (premiera odbyła się w środę) zarobił $42,4 mln w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania, z czego $27 mln pochodziło z okresu piątek-niedziela. Tym razem mamy do czynienia z tradycyjnym trzydniowym otwarciem, jednak pierwsze szacunki na temat piątkowego wyniku mówią o $11,3 mln (w tym $2,35 mln z czwartku) i tylko $28 mln z premierowego weekendu (piątek-niedziela). Dla produkcji, na którą wydano $185 mln byłby to fatalny wynik, który oznaczałby kolejną po Gemini Man (obecnie $44,7 mln) porażkę dla Paramount  (poza Ameryką dystrybutorem jest 20th Century Fox/Disney)  2019 rok dla tego studia nie jest udany. Do tej pory żadna produkcja nie przekroczyła pułapu $100 mln w Ameryce. Najbliżej był Rocketman ($96,4 mln).

Także w Chinach, gdzie Terminator: Genisys zarobił ostatecznie $113,3 mln, pierwsze wyniki nie napawają optymizmem. Wczoraj na konto filmu wpłynęło $9,3 mln, co może oznaczać, że podczas całego premierowego weekendu nie uda się dobić do pułapu $30 mln. Przy takim starcie ciężko liczyć obecnie na więcej niż $60 mln w rozrachunku końcowym w chińskich kinach. Warto nadmienić, że chińska firma Tencent pokryła budżet filmu w 10%.

Więcej informacji już jutro wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.