Przynajmniej jeśli chodzi o filmy z Hollywood. Kilka dni temu prowadzenie odebrała mu lokalna produkcja „A Cool Fish”. Zarabia ona jednak tylko minimalnie większe pieniądze od ekranizacji komiksu. 

Tydzień temu „Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald” nie udało się odebrać pierwszego miejsca „Venomowi”. Jak już pisałem wyżej, nie jest on już na prowadzeniu i, co naturalne, zarabia coraz mniejsze pieniądze. Wydawać więc by się mogło, że kontynuacja „Ralph Breaks The Internet” z łatwością wyprzedzi film z Tomem Hardym. Jednak zarobki z piątku nie zostawiają złudzeń. „Venom” w swój trzeci już piątek zarobił jeszcze $4,47 mln, podczas gdy startująca dopiero produkcja Disneya $4,1 mln (wraz z pokazami przedpremierowymi $4,17 mln). To tylko potwierdzenie faktu, że Chińczycy nie specjalnie lubią zagraniczne animacje, a te które odniosły tam duży sukces (np. „Zootopia” – $235,6 mln czy „Coco” – $189,2 mln) są jedynie wyjątkami.

Animacja mogła odmienić swoją sytuację w weekend i przyciągnąć rodziny do kina. Owszem zarobki w sobotę wzrosły do $8,42 mln, ale wciąż film komiksowy zarabia więcej, przynajmniej według estymacji – $8,46 mln. Niesamowita jest żywotność tego filmu na tamtejszym rynku, który wręcz karmi się wielkimi spadkami. Dla przykładu startujące tam tydzień temu „Fantastic Beasts: Crimes of Grindelwald”, po $37,5 mln starcie, w ten weekend zarobi około $6 mln, co daje spadek aż o 84%. Tymczasem „Venom” w swój drugi weekend stracił tylko 52,4%, a tym razem wygląda na to, że znów uniknie ogromnej utraty widzów. W piątek i sobotę zarobił jeszcze prawie $13 mln, co może się przełożyć na weekend w okolicach $18,5 mln. Daje to spadek rzędu 63,8%.

Do niedzieli „Venom” będzie miał przekroczone $240 mln. W tym roku po trzecim weekendzie większe pieniądze pośród filmów zagranicznych miało tylko „Avengers: Infinity War”. Natomiast w całej historii chińskiego box office tylko 5 zagranicznych filmów osiągnęło wyższe przychody.

  1. The Fate of the Furious – $392,8 mln
  2. Furious 7 – $390.9 mln
  3. Avengers: Infinity War – $359,5 mln
  4. Transformers: Age of Extinction – $320 mln
  5. Jurassic World: Fallen Kingdom – $261,2 mln
  6. Venom – $240,5 mln estymacja
  7. Avengers: Age of Ultron – $240,1 mln
  8. Zootopia – $235,6 mln
  9. Transformers: The Last Knight – $228,8 mln
  10. Jurassic World – $228,7 mln

Wynik $300 mln jest już raczej poza zasięgiem produkcji Sony. Jednak możliwe, że uda się jeszcze wyprzedzić „Jurassic World: Fallen Kingdom” na powyższej liście.

UPDATE: Aktualny wynik „Venoma” z soboty podniósł się do $8,81 mln, a „Ralph Breaks The Internet” miał $8,58 mln.

Źródło: entgroup, boxofficemojo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.