Już od jakiegoś czasu przedsprzedaż biletów na John Wick: Chapter 3 – Parabellum wskazywała na to, że podczas premierowego weekendu może zostać przekroczony pułap $50 mln. Najnowsze szacunki potwierdzają takie otwarcie.

W tej chwili wygląda na to, że trzecia część przygód Johna Wicka zarobiła wczoraj aż $22,5 mln. Ta kwota obejmuje także świetne $5,9 mln z czwartkowych pokazów przedpremierowych. Dla Lionsgate jest to najlepszy wynik odnotowany podczas tego typu pokazów bez uwzględnienia potwornie popularnych franczyz Twilight i The Hunger Games. Jest to także rezultat dwuipółkrotnie lepszy od tego, który odnotował John Wick 2 w lutym 2017 roku. Poprzednik zarobił ostatecznie podczas premierowo weekendu $30,4 mln. Tymczasem część trzecia może dobić do niedzieli nawet do $56 mln. Dla studia byłby to najlepszy wynik otwarcia od ostatniej części The Hunger Games, która w listopadzie 2015 roku zarobiła $102,6 mln.

Szacowany wynik otwarcia John Wick: Chapter 3 – Parabellum byłby także wyższy od prognoz analityków rynku. Na Box Office Mojo spodziewano się $48 mln, natomiast Pro Box Office prognozowało $52,5 mln. Taki wynik otwarcia pozwoliłby filmowi z Keanu Reevesem przekroczyć w rozrachunku końcowym pułap $100 mln. A to oznaczałoby lepszy wynik końcowy niż w przypadku części drugiej ($92 mln) i kolejny wzrost wpływów względem poprzednika (druga część podwoiła rezultat końcowy pierwszej – $43 mln). W mojej prognozie, która wkrótce pojawi się na stronie wraz z prognozami pozostałych uczestników naszej zabawy, założyłem $49 mln na otwarcie i $135 mln w rozrachunku końcowym.

Szczegółowe podsumowanie weekendu pojawi się już jutro wieczorem. A w nim update na temat wyniku Avengers: Endgame, które najpóźniej w niedzielę wyprzedzi Avatara w amerykańskim box office, a także kilka słów o Detective Pikachu, które po rozczarowującym otwarciu szybko traci widzów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.