Przełom listopada i grudnia to dobry czas na zaprezentowanie pierwszych zapowiedzi największych produkcji następnego roku oraz rozpoczęcie ich kampanii marketingowych na kilka miesięcy przed premierą kinową. To jednak także dobry moment ze względu na okres bożonarodzeniowy w kinach, kiedy to przed dużym ekranem, szczególnie w Ameryce, zasiadają dziesiątki milionów widzów. A to widzowie szczególnie wartościowi. Ci, którzy do kina wybierają się raz do kilku razy w roku. To właśnie ci widzowie decydują o box office’owym sukcesie i porażce danej produkcji. Hollywoodzkim studiom zależy więc na tym, żeby to właśnie ci widzowie zobaczyli zwiastun ich następnego widowiska. Bo choć znaczenie internetu w promocji filmów rośnie, a kolejne trailery biją rekordy wyświetleń, to dla „przypadkowego”, nieśledzącego na bieżąco newsów filmowych widza nic nie zastąpi zwiastuna obejrzanego na dużym ekranie. Filmy nadal sprzedają inne filmy.

Nie powinno więc dziwić, że na kilka dni przed rozpoczęciem wysypu wielkich produkcji, które w ostatnich dwóch tygodniach tego roku będą gromadzić przed ekranami miliony widzów, studia przygotowały wiele nowych lub pierwszych zwiastunów swoich najważniejszych przyszłorocznych premier. Przed seansami „Once Upon a Deadpool”, „Mortal Engines”, „Spider-Man: Into the Spider-Verse”, „Bumblebee”, „Aquaman” czy „Mary Poppins Returns” (co ciekawe, każdy z nich pochodzi z innego studia, co świadczy o zdrowej konkurencji na rynku pod koniec tego roku) pokazywane będą więc najprawdopodobniej (choć niekoniecznie poza kinami amerykańskimi) zapowiedzi:

  • niezatytułowanej jeszcze czwartej części „Avengers”, która ma się pojawić już jutro (według „szefa” portalu Collider, nie ma on jednak zdradzać tytułu filmu!),
  • „Spider-Man: Far From Home”, która ujrzeć światło dzienne ma w sobotę,

  • „Godzilla: King of the Monsters”, która zostanie opublikowana najprawdopodobniej w niedzielę,

  • „Shazam!” oraz „Dark Phoenix”, które mogą trafić do sieci po weekendzie.

O zwiastunach będziemy informować, jak tylko pojawią się w internetach.

UPDATE:

Zwiastun czwartej części „Avengers” pojawił się zgodnie z zapowiedziami w piątek, jednak nie doczekaliśmy się póki co pierwszej zapowiedzi „Spider Man: Far From Home”. Ten był faktycznie pokazywany wczoraj podczas panelu poświęconego temu filmowi na CCXP (Comic Con Experience) w Brazylii, ale do sieci ostatecznie nie trafił. Trafiły tam jednak jego opisy, ale tak jak przeczytanie recenzji nie zastąpi obejrzenia filmu, tak samo przeczytanie opisu zwiastuna nie zastąpi jego obejrzenia. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że Sony opublikuje tę zapowiedź na dniach w związku z kinową premierą innego filmu tego studia poświęconego Człowiekowi-Pająkowi, animacji „Spider-Man: Into the Spider-Verse”.

Mała zmiana dotyczy także zwiastuna „Godzilla: The King of the Monsters”. Pierwotnie miał on zostać opublikowany dzisiaj, jednak najprawdopodobniej do sieci trafi jutro. Na ten moment nie mamy nowych informacji na temat zwiastunów „Shazama!” czy „Dark Phoenix”. Jeżeli czegoś się dowiemy, damy znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.