Zapewne czytaliście w ostatnich dniach na różnych stronach (choć nie u nas) o tym, że najnowsze prognozy wyniku otwarcia „Captain Marvel” w amerykańskich kinach wskazują na około $100 mln do $120 mln. Teraz swoje trzy grosze dorzuciło Fandango, którego doniesienia należy jednak zawsze traktować z pewnym dystansem.

Serwis internetowy poinformował, że przedsprzedaż biletów na najnowszy film Marvela wygląda lepiej niż w przypadku dwóch innych produkcji z konkurencyjnego DCEU, „Wonder Woman” i „Aquamana„. Ten pierwszy zarobił podczas premierowego weekendu $103,3 mln, a w sumie $412,6 mln. Podanie rezultatów osiągniętych przez film Jamesa Wana jako punkt odniesienia dla potencjalnego wyniku pierwszej produkcji MCU poświęconej superbohaterce jest natomiast o tyle niewymierne, że „Aquaman” trafił do kin tuż przed Bożym Narodzeniem, które jest bardzo specyficznym okresem w amerykańskim box office, charakteryzującym się zazwyczaj niższymi otwarciami i dłuższymi nogami filmów.

Tak więc biorąc za jedyny punkt odniesienia „Wonder Woman„, można sądzić, że prognozowane w ostatnim czasie otwarcie na poziomie $100 do $120 mln zostało niejako potwierdzone przez Fandango i znajduje się w zasięgu „Captain Marvel”. Z drugiej strony mamy jednak jeszcze prognozy Box Office Pro, które od jakiegoś czasu niezmiennie obstawia rezultat z premierowego weekendu wynoszący aż $160 mln. W ostatnich tygodniach analitycy z tego portalu jedynie nieznacznie obniżyli w swoich prognozach wynik końcowy filmu z Brie Larson (z $465 mln do $440 mln).

„Inspirując się” wyżej wymienionymi danymi, i opierając się przede wszystkim na własnym przeczuciu, wiedzy i doświadczeniu, ale także wyczuciu amerykańskiego box office’u oraz obecnym stanie wiedzy o możliwym odbiorze tego filmu (wczesne reakcje szczęściarzy, którzy film ten już widzieli oraz tych, którzy bez oglądania go, w odpowiedzi na rzekome wypowiedzi Brie Larson próbują narobić mu szkody przez wystawianie negatywnych opinii na Rotten Tomatoes), widziałbym na ten moment otwarcie na poziomie $125 do $130 mln oraz wynik końcowy w okolicach $370 mln. Właśnie taki końcowy rezultat podałem w mojej prognozie na 2019 rok na początku tego roku (Mr_MarQx w tabelce). Jak będzie naprawdę, przekonamy się już za nieco ponad dwa tygodnie. Amerykańska (ale też polska) premiera „Captain Marvel” odbędzie się 8 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.