Wczoraj w chińskich kinach „Venom” zarobił ponad $12 mln i jest to lepszy wynik niż ten, który osiągnął premierowy obraz „Fantastic Beasts: Crimes of Gridelwald”.

Po bardzo dobrym pierwszym weekendzie i równie dobrych dniach powszednich „Venom” udowadnia, że te liczby nie były dziełem przypadku. Filmy w Chinach mają tendencję do tracenia wielkich procentów w swój drugi weekend wyświetlania. W skrajnych przypadkach przekraczają one nawet 90% spadku od premierowego zarobku. $12,25 mln z piątku pozwala wierzyć, że ten spadek dla filmu z Tomem Hardym będzie dużo mniej dotkliwy. Wczesne prognozy weekendowe mówią o $48-50 mln w drugi weekend, co oznaczałoby utratę tylko 53-55% widowni. Mało tego drugi piątek „Venoma” jest lepszy od największego tegorocznego hitu hollywoodzkiego czyli „Avengers: Infinity War”, które w swój drugi piątek miało $11,3 mln. Drugi weekend behemota Disneya to $54,2 mln. Czyżby „Venom” miał osiągnąć większy zarobek?

Najlepsze otwarcia filmów amerykańskich w 2018 roku

  1. Avengers: Infinity War – $191 mln
  2. Jurassic World: Fallen Kingdom – $111,6 mln
  3. Venom – $107,7 mln
  4. Mission: Impossible – Fallout – $76,1 mln
  5. Ant-Man and the Wasp – $66,7 mln

Najlepsze drugie weekendy filmów amerykańskich w 2018 roku

  1. Avengers: Infinity War – $54,2 mln
  2. Ready Player One – $43,6 mln
  3. Jurassic World: Fallen Kingdom – $34,2 mln
  4. Mission: Impossible – Fallout – $31,5 mln
  5. The Meg – $30,8 mln

Drugie miejsce dla „Venoma” pośród drugich weekendów wydaje się pewne. Może jednak będziemy mieli sensację i film Sony będzie mógł się pochwalić najwyższym zarobkiem. Ciekawostką jest, że pozostałe filmy Marvela „Black Panther” i „Ant-Man And The Wasp” w swoje drugie weekendy zebrały podobne pieniądze, co „Venom” w sam piątek. Było to odpowiednio $12 mln i $11,4 mln.

„Venom” po niedzieli powinien mieć na koncie ponad $200 mln, a weekend na poziomie $50 mln to rezultat bardzo podobny do tego co na starcie zarobił „The Meg”. Po tym otwarciu film ze Stathamem zebrał jeszcze ponad $100 mln. Możliwe więc, że przy tak dobrej postawie symbiont Marvela zmierza po $300 mln. Dowiemy się tego już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.