Od wczoraj znane są wyniki nowości z pokazów przedpremierowych w amerykańskich kinach. W nocy pojawiły się wczesne szacunki dotyczące rezultatów z piątku oraz możliwych wyników weekendowych.

„Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald” sprzedaje się oczywiście najlepiej. Podczas pokazów przedpremierowych, na które składały się specjalne wtorkowe „fanowskie eventy” w około 600 kinach oraz czwartkowe pokazy wieczorne, które rozpoczęły się już o 17:00, film ten zarobił $9,1 mln. Podobno $1,8 mln pochodzi z wtorku, natomiast $7,3 mln z czwartku. Biorąc pod uwagę ten ostatni wynik, druga część spisała się w wigilię swojej premiery nieco słabiej od oryginału, który przed dwoma laty zarobił $8,75 mln. Czwartkowy wynik kontynuacji mógł zostać nieco osłabiony przez wspomniane wcześniej wtorkowe pokazy, których widownia zapewne poszłaby do kina w czwartek lub najpóźniej podczas samego weekendu.

Tymczasem bardzo wczesne szacunki dla piątku mówią o $27 mln z dnia otwarcia (w tym $9,1 mln z pokazów przedpremierowych) oraz $69-70 mln (Deadline) czy $70-74 mln (The Hollywood Reporter) z całego pierwszego weekendu. Szczególnie ten drugi szacunek jest dość odważny, bo oznacza, że druga część mogłaby zarobić podczas premierowego weekendu tyle samo, co część pierwsza. I to mimo znacznie gorszych recenzji. W tej chwili zaledwie 40% z nich jest pozytywna na Rotten Tomatoes. Choć może ich wpływ nie będzie odczuwalny jeszcze tak bardzo w najbliższych dniach, to na pewno ukaże się w postaci krótszych nóg w kolejnych tygodniach.

Choć wynik otwarcia „The Crimes Of Grindelwald” może nie być rozczarowującym w kontekście prognoz, tak tego samego nie można powiedzieć na ten moment o dwóch pozostałych nowościach weekendu. Thriller kryminalny „Widows” zarobił w czawartek $600 tys., natomiast wstępne szacunki dotyczące piątku mówią o $5,5 mln, co mogłoby oznaczać weekend otwarcia w okolicach $13,3 mln (Deadline). The Hollywood Reporter podaje póki co tylko szacunkowy rezultat dla całego weekendu, który miałby się znaleźć w przedziale $10-12 mln.

Podobnego rezultatu otwarcia THR spodziewa się dla „Instant Family”. Natomiast Deadline twierdzi, że komedia może zarobić ok. $12,5 mln po piątku, podczas którego wpływy wyniosły $5 mln. Do tej kwoty wliczone miałyby  być zarobki z pokazów przedpremierowych, które wyniosły $550 tys.

Spore spadki mogą odnotować dwa pozostałe filmy, które wypełnią pierwszą piątkę weekendu. Na Deadline pojawiła się informacja, że „The Grinch” miałby zarobić tylko $31 mln podczas drugiego weekendu, co oznaczałoby spadek rzędu 54%. The Hollywood Reporter widzi póki co nieco lepszy rezultat: $35 mln.

Około połowę wpływów względem poprzedniego weekendu może także stracić „Bohemian Rhapsody”, który idzie na ok. $15-16 mln ($4 mln w piątek).

Nowe informacje pojawią się jutro wieczorem w podsumowaniu weekendu. Oficjalne wyniki piątkowe znajdziecie jeszcze dzisiaj na Box Office Mojo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.