Wyniki piątkowe.

Wczoraj w pierwszych estymacjach mówiono o $19M dla ‚The Nun” z piątku. Jednak aktualne wyniki są już sporo wyższe, bo aż $22,37M (dodane są do tego wyniki czwartkowe). Co prawda film otrzymał słabą ocenę od widzów, „C” w Cinemascore, jednak nie powinno to raczej przeszkodzić nowemu horrorowi w przekroczeniu $50M w weekend. Dzięki takiemu wynikowi, osiągnie drugie otwarcie września i w ten sposób dwie pierwsze pozycje będą horrorami. Numer jeden to „It” z zeszłego roku – $123,4M.

Zobaczmy jak prezentują się wyniki weekendowe poprzednich filmów uniwersum na tle pierwszego piątku.

„Conjuring” – piątek $16,96M / weekend $41,85M

„Conjuring 2” – $16,39M / $40,41M

„Annabelle” – $15,45M / $37,13M

„Annabelle: Creation” – $15M / $35M

Nawet przy najgorszym mnożniku jaki osiągnęła druga część „Annabelle”, „The Nun” zarobi $52M. Chyba, że będzie jeszcze gorzej.

Druga nowość „Peppermint” osiąga spodziewany średni wynik, $4,65M w piątek. Cztery tygodnie temu startował inny film akcji od STX Entertainment „Mile 22”, który zarobił trochę lepsze $5,25M pierwszego dnia i zakończył weekend na $13,7M. Film z Jennifer Garner skończy zapewne proporcjonalnie niżej na $11,5-12,5M. Chyba, że pomoże trochę lepsza ocena na poziomie B+ i ludzie zamiast na horror wybiorą się na sensację.

„God Bless The Broken Road” nie potrafił nawiązać do wielu filmów religijnych, które w ostatnich latach odniosły sukces. W tym roku duże pieniądze zebrał np. „I Can Only Imagine”, który w sam piątek miał $6,24M, weekend zakończył na $17,1M, a zarobki końcowe to aż $83,5M. Nowy obraz ogółem nie zarobi tyle co „ICOM” w piątek, gdyż jego pierwszy dzień wyświetlania to tylko $0,49M, a w weekend może zbliży się do $1,5M.

„Crazy Rich Asians” w ten weekend zaliczy pierwszy duży spadek, przynajmniej jak na ten tytuł. W piątek zarobił $3,83M i w stosunku do poprzedniego stracił 34%, ale w sam weekend spadek może przekroczyć 40%, bowiem niedziela tydzień temu była lepsza od soboty przez święto Labor Day w poniedziałek. Tym razem święta nie ma.

Jutro na stronie pojawi się podsumowanie weekendu. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.