Przed weekendem oczekiwano na rynku zewnętrznym otwarcia na poziomie $200 mln. Tymczasem już po czwartku na koncie najnowszego filmu MCU znajdowały się $44 mln.

W czwartek pisaliśmy, jak „Captain Marvel” spisała się na rynkach, na których pojawiła się w środę. Natomiast teraz pojawiły się informacje o kolejnych państwach, gdzie film ten trafił do kin w czwartek. W sumie jest ich już 42. Jednym z nich jest Brazylia, gdzie wpływy z pierwszego dnia wyniosły $3 mln, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii.

W Korei Południowej po dwóch dniach wyświetlania na koncie widowiska znajduje się $6 mln. Pierwsze szacunki dotyczące wyniku piątkowego mówią o 38% względem czwartku i $9,1 mln po trzech dniach wyświetlania.

Poza Koreą i Brazylią film ten spisuje się najlepiej w Indonezji ($4,8 mln/2 dni), Francji ($2,9 mln/2 dni), Australii ($2,5 mln), Rosji ($2,1 mln/1 dzień), Tajlandii ($1,9 mln/2 dni), w Tajwanie ($1,8 mln/2 dni), w Malezji ($1,7 mln/2 dni), na Filipinach ($1,7 mln/2 dni), w Hong Kongu ($1,5 mln/2 dni), Niemczech ($1,5 mln/1 dzień) i Włoszech ($1,5 mln/2 dni).

Także w Chinach szykuje się bardzo udany start. Wraz z pokazami przedpremierowymi po piątku na koncie „Captain Marvel” znajdowało się $34 mln, a to oznacza rezultat z premierowego weekendu przekraczający z dużym prawdopodobieństwem pułap $100 mln. Wygląda więc na to, że także w Państwie Środka produkcja Marvela poradzi sobie na starcie nieco lepiej, niż się tego spodziewano ($80-$95 mln). Osiągnięty do tej pory rezultat to drugi najlepszy start (chodzi o dzień otwarcia!) filmu MCU w chińskich kinach (numerem jeden jest „Avengers: Infinity War„) oraz trzeci pod względem produkcji opartych na komiksie (jeszcze dodatkowo po „Venomie„).

Źródła: Box Office Mojo, Deadline Hollywood

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.