„Halloween” pobiło właśnie rekord dla najlepszego wyniku osiągniętego podczas jednego (pierwszego) dnia wyświetlania w październiku. Dopiero dwa tygodnie temu rekord ten ustanowił „Venom”.

Film Davida Gordona Greena zarobił wczoraj $33,3 mln, a to oznacza, że rekord „Venoma” został poprawiony o $0,8 mln. Piątkowy wynik zawiera także przychód z czwartkowych pokazów przedpremierowych, który wyniósł $7,7 mln. To oznacza, że piątkowe wpływy „Halloween” po odliczeniu zarobków z czwartku były wyższe o ponad $3 mln od zarobków ekranizacji komiksu.

Istnieje szansa, że premiera tego weekendu ustanowi także rekord dla najlepszego pierwszego weekendu w historii października. Aby tego dokonać, film ten musiałby zarobić ponad $80,3 mln „Venoma”. Jakie są szanse „Halloween”? Sprawdźmy to, porównując jego wpływy do tych osiągniętych przez ostatnie przebojowe horrory:

  • It – piątek: $50,4 mln (40,8% wyniku weekendowego: $123,4 mln)
  • A Quiet Place – piątek: $18,9 mln (37,6% wyniku weekendowego: $50,2 mln)
  • The Nun – piątek: $22,1 mln (41,1% wyniku weekendowego: $53,8 mln)

Jeżeli „Halloween” będzie sprzedawał się dzisiaj i jutro analogicznie do „A Quiet Place”, może zarobić podczas premierowego weekendu nawet $88,6 mln. Jeżeli natomiast będzie nieco większym frontloaderem, podobnie jak „The Nun”, może liczyć na ok. $81 mln. Tak więc nawet wtedy ustanowiłby nowy rekord październikowego otwarcia. Na ten moment widziałbym jednak nadal wynik w przedziale $75-80 mln.

Podsumowanie weekendu pojawi się już jutro wieczorem. Najpóźniej wtedy dowiemy się, czy „Halloween” ustanowił nowy rekord. W międzyczasie zachęcam do zapoznania się z moją prognozą na ten weekend, jako że wygląda na to, że w bardzo dużym stopniu pokryje się ze stanem rzeczywistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.