Piątkowe wyniki wskazują na to, że różnica między nowościami będzie znacznie większa, niż zakładałem w mojej prognozie. Jednak wygląda na to, że oba filmy jednocześnie staną się przebojami, jako że przemawiają do zupełnie innych grup odbiorców.

Po rekordowym dla października rezultacie osiągniętym podczas pokazów przedpremierowych ($10 mln), „Venom” osiągnął najlepszy dzień otwarcia w historii tego miesiąca. Wraz z czwartkowymi wpływami na koncie komiksowej produkcji Sony znajduje się $32,8 mln. Oznacza to, że weekend otwarcia może zakończyć wynikiem rzędu nawet $80 mln. Będzie to oczywiście nowy październikowy rekord, który w tej chwili należy do „Gravity” ($55,8 mln) .Wygląda na to, że negatywne recenzje nie przełożyły się póki co na zainteresowanie widzów. Wręcz przeciwnie, odnotowane wpływy są wyższe nawet od tych najbardziej optymistycznych prognoz. Jak podaje portal Deadline, 68% piątkowej widowni „Venoma” stanowili mężczyźni. Natomiast 55% widzów to osoby powyżej 25. roku życia.

Całkowicie inaczej prezentują się statystki dotyczące widowni drugiej dużej nowości tego weekendu, „A Star Is Born”. Zbierający bardzo pozytywne recenzje (91% na Rotten Tomatoes) oraz oceny widzów („A” na CinemaScore) reżyserski debiut Bradleya Coopera przyciągnął wczoraj do kin zdecydowanie więcej kobiet (66%) niż mężczyzn (34%), czyli odwrotnie niż w przypadku „Venoma”. Także różnica w wieku widzów obu filmów jest znacząca. Zgodnie z informacjami na Deadline, które powołuje się na PostTrak, aż 86% osób, które obejrzało wczoraj film z Lady Gagą, to osoby powyżej 25. roku życia. Tak jak sugerowałem w prognozie, film ten cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem w wielkich ośrodkach na wybrzeżach Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork i Los Angeles). Wczorajsze wpływy wyniosły $15,8 mln, jednak do tego wyniku wliczone zostały zarobki z pokazów przedpremierowych ($3,2 mln z czwartku). Jak podaje Box Office Report na swoim Twitterze, wynik ten nie obejmuje $1,55 mln ze specjalnych fanowskich pokazów, które odbyły się we wtorek i środę. Wydaje się, że „A Star Is Born” zakończy premierowy weekend z wynikiem powyżej $40 mln, co będzie znacznie niższym wynikiem od tego, który podałem w mojej prognozie. Ta była jednak bardzo optymistyczna i o niemalże 100% wyższa od doniesień branżowych mediów na temat wyników z trackingu, który wskazywał na otwarcie powyżej $30 mln. Dlatego też prawdopodobny i zgodny z prognozą Box Office Mojo wynik otwarcia „A Star Is Born” należy uznać za bardzo dobry. To także świetny rezultat dla dramatu muzycznego z kategorią „R”, który kosztował $36 mln i będzie cieszył się sporą popularnością w kolejnych tygodniach.

Mocny start w 36 kinach zaliczył także dramat młodzieżowy „The Hate U Give”, który wczoraj zarobił niemalże $175 tys., a premierowy weekend może zakończyć w wynikiem powyżej $0,5 mln przy wysokiej średniej na kino.

Podsumowanie rekordowego październikowego weekendu w amerykańskich kinach pojawi się jutro wieczorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.